2B Arazileri için süre uzatıldı

2/B Arazilerinin Satışında Başvuru ve Ödeme Süreleri 30 Kasım 2018 Tarihine Kadar Uzatıldı

2B Arazileri için süre uzatıldı
11 Haziran 2018 Pazartesi 17:12

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksitini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı. İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecek

Konuyla alakalı Gerze Malmüdürlüğünden yapılan açıklamada; 2B taşınmazlarına ilişkin başvuru ve ödeme süreleri ile hazineye ait tarım arazilerine ilişkin ödeme süreleri 30 Kasım 2018 tarihine kadar uzatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Müdürlükten yapılan bilgilendirmede:

Bilindiği üzere, 19/04/2012 tarihli ve 6292 sayılı Orman Köylülerin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun kapsamında 2/B taşınmazları ile Hazineye ait tarım arazilerinin satış dahil değerlendirme işlemleri yürütülmektedir.

25/05/2018 tarihli ve 30431 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7144 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla 6292 Sayılı Kanuna 'Geçici Madde 7' eklenerek; 2/B taşınmazlarına ilişkin   başvuru ve ödeme süreleri, Hazineye ait tarım arazilerine ilişkin ise ödeme süreleri 30 KASIM 2018 tarihine kadar uzatılmıştır.

     Buna göre, 6292 sayılı Kanun kapsamında;
     1) 2/B Taşınmazlarına ilişkin;

        a) Süresi içinde başvuru yapmayanların süresi,
        b)Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen süre içinde taşınmaz bedelini ödemeyenlerin ödeme süresi,
       c) Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi,  

     2) Hazineye ait tarım arazilerine ilişkin;
        a) Kendilerine yapılan tebligatta belirtilen süre içinde taşınmaz bedelini ödemeyenlerin ödeme süresi,
        b) Taksitli satışlarda, sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlerin ödeme süresi,
       30 KASIM 2018 tarihine kadar uzatılmış olup, 30 KASIM 2018 tarihinden önce süreleri sona eren tüm hak sahipleri bu imkandan yararlanarak 30 KASIM 2018 tarihine kadar başvuru ve ödeme yapabilecektir. Hak sahiplerinin Müdürlüğümüze müracaat etmeleri önemle duyurulur"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.