banner127

Meclis Yoğun Gündemle Toplandı

Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısından Oldukça Çekişmeli Kararlar Çıktı

Meclis Yoğun Gündemle Toplandı
06 Eylül 2012 Perşembe 17:05

Gerze Belediye Meclisi 2012 Eylül ayı toplantısını iki eksik üye ile gerçekleştirdi.


Belediye Başkanı Osman Belovacıklı başkanlığında toplanan meclis

-          “Mülkiyeti Gerze Belediyesine ait taşınmazın otagar alanına dönüştürülmesine dair imar planı değişikliği

-          Recai Kuruoğlu Bulvarındaki imar planı değişikliği

-          Belediye Otelinin hizmet tarifelerinin belirlenmesi talebi

-          Doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi için meclis kararı alınması talebi

-          Belediye Başkanına yurtdışı gezici için izin verilmesi talebi

-          Gerze Belediyesi Mücavir alan sınırlarının belirlenmesi talebi”

gibi maddeleri görüşerek karara bağladı.


- Mülkiyeti Gerze Belediyesine ait taşınmazın otagar alanına dönüştürülmesine dair imar planı değişikliği talebi görüşülürken Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Hakan Hemengül karara şerh koyarak otagar yapılması düşünülen alanın yeşil alan ve ilçenin içme suyu hattının geçtiği güzergah olduğunu belirtti.

Başkan Belovacıklı ilçenin mevcut garajının trafik yoğunluğunu kaldıramadığını belirterek bir an önce terminal yapılması gerektiğini yeşil alan ve içme suyu güzergahının kendileri içinde önemli olduğunu belirterek bu konuya gereken önemin verildiğini belirtti.

Karar Hemengül’ün hayır oyuna karşın öneri oy çokluğu ile kabul edildi.- Recai Kuruoğlu Bulvarında ki imar değişiklik talebi Gerze’nin yangın evlerinde ki tarihi dokunun bozulmaması adına plan değişikliğine meclis üyeleri oy birliğiyle hayır oyu verdi.


- Belediye Otelinin hizmet tarifelerinin belirlenmesi esnasında Başkan Belovacıklı Otelin her anlamıyla belediyenin uhdesine geçtiğini, otelin virane bir şekilde bırakıldığını bütün malzemelerini icra yoluyla tekrar satın aldıklarını belirterek otelin zarar eden konumdan kar eden bir şekle  dönüştürdüklerini belirtti.

                                                           Yaz                             Kış

Otelin Deniz Tarafı Tek kişilik       60 TL                         50 TL

                                 Çift Kişilik       110 TL                       90 TL

 

 Orman Tarafı Tek Kişilik              50 TL                         90 TL

                           Çift Kişilik             90 TL                         80 TL - Olarak belirlendi.


- Doğalgaz dağıtım lisansı ihalesi için meclis kararı alınması talebi oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Gerze ve Sinop’a EPDK tarafından özel bir izin verilerek Doğalgaz şehir hattının döşenmesi müsaadesinin verildiğini 2013 sonlarına doğru Gerze’nin doğalgazla tanışacağını belirtti.

- Belediye Başkanına yurtdışı gezici için izin verilmesi talebi görüşülürken Başkan daha önceden Almanya’daki Hanımlar derneğinin kendilerini ziyaret ettiğini ifade ederek kendilerinin de Sinop Güzel sanatlar Lisesi öğrencileri ile birlikte bu ülkeye gideceğini ve çeşitli kültürel çalışmalara katılacağını belirtti.

- Gerze Belediyesi Mücavir alan sınırlarının belirlenmesi talebi görüşülürken söz hakkı alan Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Hakan Hemengül bu tip kararların oldu bittiye getirilemeyeceğini komisyonun daha önceden teknik olarak bilgilendirilmesi gerektiğini belirterek alınmak istenen karara itiraz etti.

Başkan Belovacıklı ise Gerze’nin mücavir alanının Yaykıl Çakıroğlu dahil olmak üzere Kabalı Çayına kadar olan yolun alt tarafında çeşitli ticari işletmelerin olduğunu zaten buralara belediye olarak çöp ve diğer hizmetleri sunduğunu belirterek bu bölgenin mücavir alan içine girmesinde Belediye adına yarar gördüğünü, bundan dolayı bu bölgeyi Belediye Mücavir Alanına dahil etmek istediklerini belirtti.

Oylama Hemengül’ün red oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Görüşmelerin ardından Belediye Meclis üyeleri 4 Ekim 2012 tarihinde tekrar toplanmak üzere dağıldı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vtaandaş - 7 yıl önce
başkan haklı otogar çok iyi olmuş.zaten modern şehirlerde otogar şehir dışında.grajda otogar olmaz.zaten bakıldığında caminin yanındaki gar bayileri arkadaki çirkin alanı gizlemek için yapılmış gibi duruyor.o ormanlık alan park ,fiskiyeli havuz yapılıp garaj geniişletilebilir hatta güzel bir meydan ismide konulabilir...
Avatar
gerzeli - 7 yıl önce
sayın başkan mevcut otogar rahmetli recai bey döneminde kulup binası yıkılarak genişletilmesine rağmen sizin tarafınızdan saçma bir havuz,dolmuş durağı,çeşme yapılarak daraltılmışdır şimdik çıkmış otogar yetersiz diyorsunuz! atık durumdaki harabe halindeki oteli alıp eksiklerini tarafınızdan giderildiğini belirtmişsiniz lütfen ama lütfen hasan vehbi beye beye haksızlık etmiyormusunuz harabeyi o modern bir yıldızlı otele çevirdi siz şimdik hazıra kondunuz sayenizde harabe şimdik oldu.ayrıca unutmuşsunuz otel havuzu belediye personeline bedava biz halka paralı değil mi? Almanyaya gidecekmişsiniz ödenek istiyorsunuz o parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı yok mu ki siz zevke kader gidip geziğ o paraları yiyeceksiniz.YEGEP e tahsis etiiğiniz zıraat bankası karşısındaki belediye dükkanından,orta çay bahçesi yanındaki kadın konseyine yani yine yegep e verdiğiniz belediye dükkanından esnaf spora tahsis ettiğiniz belediye ye ait dükkandan gerzespora tahsis etiğiiniz dükkandan GERZE BELEDİYESİ
Avatar
gerzeli - 7 yıl önce
ne kadar kira aldığını lütfen açıklarmısınız sayın başkanım? zeytinlik mevkii otopark için yapılmışken neden vaz geçip eski haline döndürdünüz? bunda yegep li başkanın bir ricası olabilir mi? neyse sorularım çok size makamınıza gelip sorabilirdim ama halkımızın da çok merak ettiği bazı soruları sayın uysal aracılığıyla sormak istedim TEŞEKKÜR EDERİM ! şimdiden vereceğiniz cevaplar için
Avatar
kenan şahin - 7 yıl önce
Osman belovacıklı gerze nin çehresini değiştirdi.otogarın dışarıda olması çok iyi olur.gerze artık ege akdeniz ilçelerinin görünümüne kavuşmayı hak ediyor.