banner122

Şensoy'dan 10 Kasım Mesajı

Belediye Başkanı Cevat Şensoy, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümünün 81. Yılı münasebetiyle mesaj yayınladı.

Şensoy'dan 10 Kasım Mesajı
09 Kasım 2019 Cumartesi 13:44

Şensoy,  “Tarih sahnesine pek çok kahraman çıkar; kimi bilimle, kimi dehasıyla, kimi gücüyle büyük değişim rüzgarları estirir, yaşamın akışını, toplumların kaderini değiştirirler.

Mustafa Kemal ATATÜRK, Sevr Antlaşması ile parçalanarak özgürlüğü, egemenliği elinden alınmak ve diz çöktürülmek istenen Türk Milletini yedi düvele karşı ayağa kaldırmış, 1071'de kendine vatan edinilen Anadolu topraklarından sökülüp atılmak istenen bir milleti yeniden köklerine bağlamıştır.

ATA'mızın ortaya koyduğu fikirler, hala güncel geçerliliğini korumakta ve Türk Milletine yol göstermekte olup eserlerini okumalı, korumalı ve anlayarak onlardan feyz almak görevimiz olmalıdır. Mustafa Kemal'in özdeyişlerinden;  "BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR; FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR'' sözü ne kadar da  yerinde söylenmiş bir söz olduğu niteliğini hala korumaktadır.

Kul olmaktan başka vatandaşlık bilgisi olmayan insanımızı yurttaşlıkla, kadınımızı haklarıyla, köylümüzü efendiliği ve en önemlisi ülkemizi demokratik Cumhuriyet ile tanıştıran, gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı ve asker Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün sonsuzluğa uğurlanışının 81. yıl dönümünde, böyle bir lidere sahip olduğumuz için gurur duyuyorum.

Aramızdan ayrılışının üzerinden 81 yıl geçen, fakat yüreklerimizde ölümsüzleşen Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; sonsuza dek yaşam kaynağı olmaya devam edecek düşünceleriyle, gösterdiği yolda kararlılıkla yürümeye devam ederek sevgi ve saygıyla anıyor, Gerze halkı adına şükranlarımızı sunuyorum" dedi.


İlgili Galeriler
banner139
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 ay önce
Başkan Bey, bırakın da haberciliği haberciler yapsın, siz belediye başkanlığı yapmaya çalışın. Bir süredir belediye internet sitesindeki haberleri takip ediyorum. Hastalıklı bir durum var ortada. Narsist bir kişilik profili ve bunun farkına varmış etrafındaki taklacılar güruhu gibi bir portre çıkıyor ortaya. Mevlid Kandili gecesi ikramda bulunmuşsun ki ne hoş. Ancak bunu “Başkan ŞENSOY’dan Kandil Simiti İkramı” başlığı ile kendin haber yaptırtıp belediye sitesinde bir de yaptığın işi konuşursan, bu bizim örf ve adetimizde olmayan bir durum. Bunu haber yapmak senin işin değil, habercilerin işi. Diğer bir konu da bu kandil simitlerini Gerze’de yapacak bir pastahane ya da fırıncı yokmu da İstanbul’dan kandili simiti getirtirsin, belediye kaynaklarını neden ilçemiz dışına aktarırsın. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 ay önce
Başkan Bey, ne oldu bu heykel işi diye soracağım da biliyorum hiç bir şey olmadı. Yeni belediye başkanı olduğunda sana bunu yazmıştım, hatırlatsan. Yaşar Eren bugün sosyal medya hesabından bu heykel açılışının fotoğraflarını yeniden yayınlayarak kendisinin ve mensubiyeti ne ise artık onun reklamına devam ediyor. Sen ise bu istismara seyirci kalıyorsun. Bu ülke Atatürk üzerinden yapılan istismardan çektiği kadar başka bir şeyden çekmedi. Heykelin sol elinde tuttuğu kağıt rulonun neyi temsil edebileceğini düşünüyorum bu günlerde. Atatürk’ün buna benzer daha önce yapılmış hiçbir heykelini bulamadım. Heykeltraş tarafından içine yerleştirilmiş bir mesaj olabilir mi mesela? Yoksa mason olduğunu iddia eden alçakların ortalıkta dolaşan sahte mason loca üyeliği belgesini mi temsil ediyor? gka
“Sayın Başkan, şimdi ben de buradan size bir paylaşımda bulunacağım. Geçen 10 Kasım’da iskele meydanında şaibeli bir Atatürk heykeli açılışı yapıldı. Heykeltraş Ertuğ Atlı’ya Profesör olmadığı halde Profesör ünvanı ile Belediye tarafından plaket verildi. Atatürk heykeli ise başka bir polemik konusu oldu. Heykelde tercih edilen duruş ise Atatürk’ün mason olduğunu iddia edenlerin, iddialarının kanıtı olarak ortaya sundukları bir biçimdir. Heykeltraş neden bunu seçmiştir? İnternet arama motorlarından araştırınca Profesör olmayan Ertuğ Atlı’nın adının Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası listesinde çıktığı görülüyor. Mason localarında konferanslar verdiği bilgisi var. Heykeltraş Ertuğ Atlı’yı Belediye ile tanıştıran Yaşar Eren’in sosyal medya hesaplarını incelediğimizde mason çevreleri ile sosyal ilişkiler geliştirdiği anlaşılıyor. Mason olmak ya da bu çevreler ile birlikte olmak suç değil. Düşüncelerini benimsemesek de kimseyi de mason olduğu için suçlayamayız. Kimseye de masondur demiyorum ama böyle bir algılama oluştu. Herkesin cevap hakkı var. Her ikisi de çıkar buna cevap verir. Mesele şu ki, Atatürk heykeli hem heykeltraş seçimi hem de heykelin biçimi, bir de Profesör olmayan birine Profesör diye plaket verilmesi ve onun da bunu utanmadan kabul etmesi ile tam bir skandala dönüştü. Sayın Başkan, Sinop 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal’ in güzergahıdır. Samsun’a çıkmadan önce Sinop’a da geldiği bilinmektedir. Her yıl 19 Mayıs’ta bu güzergah takip edilerek Samsun’a insan seli akıyor, memleketimize de uğruyorlar, turizme katkıları oluyor. Gel şu heykeli 19 Mayıs ruhuna yakışan yeni bir heykel ile değiştirelim ve 10 Kasım 2019’da açılışını yapalım. Yetişmez ise 19 Mayıs 2020’de açılış da anlamlı olur. Benim teklifim, Samsun meydanındaki at üzerindeki Atatürk heykelinin benzerinin iskeleden Samsun istikametini gösteren biçimde konumlandırılmasıdır. Kaidesine de Atatürk’ün bu güzergahta Sinop’a da uğradığını yazdıralım. Bunun çalışmalarına şimdiden başlamanızı dilerim. Hüseyin Yüksek de bu işe maddi katkı verirse memlekete bir hayrı daha dokunmuş olur.”