banner127

Ağabeysen , Başkansan Vekilsen Sahip Çıkacaksın

Zafer Gençsoy "Asılsız Söylentilere İnanıp Kendinizi Kullandırmayın"

Ağabeysen , Başkansan Vekilsen Sahip Çıkacaksın
09 Şubat 2012 Perşembe 20:05

5 Eylül 2011 tarihinde Yaykıl Çakıroğlu Mevkiinde yaşanan olaylar  sonrasında 106 gün tutukluluk süresi geçiren Volkan Özcan’ın ilçemizdeki yerel bir haber sitesinde yapmış olduğu açıklama sonrasında Gerze Enerji Santrali Bilgilendirme Ofisi Yöneticisi Makine Yüksek Mühendisi Zafer Gençsoy’un sitemize yapmış olduğu açıklama: 


GERZE’NİN VOLKAN’LARI  İÇİN HEP BERABER İYİ BİR GELECEK YARATMAK  ZORUNDAYIZ...   

Yaykıl’daki hukuksuz direniş sırasında tutuklandıktan sonra,  YEGEP tarafından Direnişin Sembolü ilan edilen Volkan Özcan’ın  “Dün direnişin simgesiydim, şimdi aldatılışın ve vefasızlığın simgesiyim. Tek başıma bırakıldım” sözleri Gerze’de büyük yankı yarattı. Konuyla ilgili olarak sitemize bir açıklama yapan Gerze Enerji Santrali Bilgilendirme Ofisi Yöneticisi Yüksek Mühendis Zafer Gençsoy: “ Volkan ve onun gibi pek çok Gerzeli genç için üzüntü ve sorumluluk duyuyoruz. Onların  o büyük enerjisi, ve soylu idealizmi GES gibi yatırım ve projelerle birleşince hem onlar hem de Gerze güzel günler görecek” dedi . Gençlere, GES hakkındaki asılsız kulaktan duyma bilgilere inanıp kendinizi kullandırmayın, önce tam olarak bilgilenin, biz size yardımcı olmaya hazırız” diye seslenen Gençsoy Gerze’nin gençliği için layık olduğu onurlu yaşam olanaklarını ve geleceği yaratmak hepimizin vicdan borcudur” şeklinde konuştu.  

Kendisinin ve ailesinin 4 kuşaktır Gerzeli olduğunu belirten Zafer Kadir Gençsoy, “ben Saim Doktorun oğlu olarak Gerze’nin ekmeğiyle, suyuyla balığıyla ve sevgisiyle büyüdüm. 36 yıllık kariyerimin önüme serdiği tüm diğer cazip imkânları bir kenara koyup, bu projeyi gerçekleştirmek, Gerze’ye borcumu ödemek için buraya geldim. Volkanın da ne yaptıysa benim gibi en samimi Gerze aşkıyla yaptığını biliyorum ” dedi.

Bir Gerzeli olarak, ilk tutuklandığı andan itibaren hem Volkan hem de onun gibi yanlış yönlendirilerek kullanılan Gerzeli gençler için çok üzüldüğünü belirten Gençsoy: “ sözde ortak dava için geleceğini yakmaktan çekinmeyen bir tek genç için bile istihdam yaratmaktan, iş bulmaktan aciz olanlar neye dayanarak Gerze’nin geleceği ile, gençlerin geleceği ile oynuyorlar? Nasıl oluyor da yüzde yüz asılsız gerekçelerle yüzlerce istihdam sağlayacak bir projeye karşı çıkıyorlar “ şeklinde konuştu.

ÇIKAR ÇEVRELERİ VOLKANIN GELECEĞİNİ YAKMAKTAN ÇEKİNMEDİ: AĞABEYSEN , BAŞKANSAN VEKİLSEN SAHİP ÇIKACAKSIN

Volkanı hayal kırıklığına uğratan çevrelerin GES’in çevreye ve sağlığa etkileri konusunda ileri sürdüğü             her şeyin yanlış ve asılsız olduğunu ifade eden Gençsoy “ GES’le ilgili bu gerçekdışı olumsuz propaganda ya cehaletten ya da kötü niyetten kaynaklanıyor. Kimileri araştırmadığı için buna inanıyor ama arka planda kalan kimileri bu sözde direnişten siyasi ya da ekonomik çıkar elde etme peşinde. Bunun için Volkan gibi gençlerin geleceğini yakmaktan da çekinmiyorlar ”   dedi.  

Gençsoy şöyle devam etti: “Ben Volkan’ın her şeyi idealist, masum ve büyük bir Gerze sevgisiyle yaptığına gerçekten inanıyorum ve ona karşı hem sempati hem de sorumluluk duyuyorum. Biliyorum ki delikanlılığın ateşi onu bazı hatalara sürükledi:  Birincisi konuyu iyice araştırmak zahmetine girmedi.  İkincisi kanuna karşı geldi.  Tamda bu noktada onu kullanan çevrelerin, ağabeylerin sorumluluğu, günahı devreye giriyor. Ağabeysen, büyüksen, başkansan, vekilsen gençleri uyaracaksın, önce iyice araştırın diyeceksin, tabii kendin de araştıracaksın. Sonra da delikanlılık ateşiyle taşkınlık yapmalarını engelleyeceksin. Bütün bunları yapamadıysan da sahip çıkacaksın, izin verdiğin, yol açtığın hatanın bedelini ödeyeceksin. Aksi takdirde ya sorumlu ve iyi niyetli olduğuna kimseyi inandıramazsın”  Gerze’nin gençliği için layık olduğu onurlu yaşam olanaklarını ve geleceği yaratmanın tüm Gerzeli büyüklerin, ağabeylerin vicdan borcu olduğunu ifade eden Gençsoy bunu sağlamak için Volkan gibi gençlerin büyük enerjisi ve idealizmini GES gibi yararlı yatırım ve projelerle birleştirmek gerektiğini  belirtti.

 GELİN HEM VOLKAN’A HEM GERZENİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKALIM: GENÇLERİMİZE BALIK TUTMAYI ÖĞRETELİM

Benim lafım özellikle Volkan gibi gençlere diyen Gençsoy şöyle konuştu: : “Gençler bakın ben bu görevi her şeyden önce sizin gibi Gerze sevgisiyle kabul ettim. Burada Gerze için hep birlikte onurlu bir gelecek inşa edeceğiz. Volkanın dediği gibi “kimseden balık istemeyeceğiz”, beraber balık tutmayı öğrenip, kendimize ve topluma faydalı insanlar olacağız. GES’e karşı olabilirsiniz. Kaygılarınız olabilir. Gayet normal ama kulaktan dolma yarım yamalak bilgilerle karşı olmayın, asılsız söylentilere inanıp kendinizi kullandırmayın, önce tam olarak bilgilenin, GES projesini tam öğrenin, Gerze’ye, size, ailenize çevreye ne gibi etkileri ve faydaları olacağını bilimsel bir gözle inceleyin. Biz bu konuda size yardımcı olmaya hazırız. Gelin Anadolu Grubunu inceleyin, 60 yıldır, ne tüketicisi, ne iş ortaklarını, ne de çalışanlarını asla hayal kırıklığına uğratmamış bu grubu tanıyın. Ekonomiden spora bu memlekete ve iş yaptığı her yöreye sadece fayda sağlamış sizin gibi idealist ve şerefli bir Grubu yakından tanıyın. Kapılarımız size açık yerimizi biliyorsunuz. Bir kişiye bile istihdam sağlayamayanlardan artık korkmanıza ve çekinmenize de gerek yok.

Gelin hep beraber Gerze aşkıyla, ilçemize, kendimize, geleceğimize sahip çıkalım. Biz GES ve onun gibi birçok yararlı projeyle Volkanlara sahip çıkmaya, Gerze’ye ve gençlerine layık oldukları onurlu bir gelecek hazırlamaya kararlıyız.

Büyüklere de bir sözüm var diyen Gençsoy şunları söyledi: Sevgili hemşerilerim Volkan’ın yaşadıkları Gerze’nin yaşadıklarının özetidir.  Volkan gibi şimdiye kadar gerçekleri göremeyen, yanlış yönlendirilen az sayıdaki Gerzeliler de artık gerçekleri görmektedir. Ve eminim ki sağduyulu tüm Gerzeliler asılsız ve yanlış bilgiler üzerine inşa edilen yararsız sözde direnişlerden değil, Volkanlarımız için ilçemiz için istihdam sağlayan çevreye ve insana saygılı projelerden yana tavır koyacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ugur - 7 yıl önce
Zafer Abi'm kalemine beynine saglık .sevgiler.
Avatar
Ahmet - 7 yıl önce
İşsizlik yüzünden göç etmeye mahkum gencler ve onlara hasret kalacak aileler dolduruşa gelip karsı çıktığımiz santral bizi birbirimizden ayırmayacak. Bize ekmek kapısı olacak.
Avatar
fatih - 7 yıl önce
gerzeli artık iş aş istiyor onun bunun kölesi olmak istemiyor
Avatar
Cayvalı - 7 yıl önce
Mert bir insana benziyor Zafer Gençsoy, sözleri öyle... Gerçekten öyleyse Gerze için çok iyi haber . Hem o, hem Şirket verdiği bu sözleri tutarsa , karşı tarafın engelleri aşılırsa İşte o zaman 5-10 seneye kalmaz bambaşka bir yer olur Gerze..Başka yatırımlarda gelir. Ama önce şu buzul çağında kalmış Belediye Başkanını ve CHP yönetimini değiştirmek lazım. Yoksa her işe köstek olacak bunlar
Avatar
öz gerzeli - 7 yıl önce
aglar beyler cıkarın artık şü at gözlüklerinizi gerzemizin üzerinden cekin elinizi birde yapılan ve yapılacak herseye karsı cıkmayın lütven gerzemizin gencleri okulları bitince gurbete cıkmak zorunda kalıyor tuzu kurular anadolu gurubunun yapacagı santırala karşı cıkacagınıza sizde 100 200 kisilik bir işyeri acsanız da gencleri gurbete yollamasak olmazmı
Avatar
Fatoş - 7 yıl önce
Zafer Bey,
Öncelikle Gerze'de bulunduğunuz için teşekkür ederim. Gerze'ye ve Gerze'li gençlere ne kadar özveri ile yaklaştığınızı,ne kadar öğretmeye, bilgilendirmeye açık olduğunuzu,onlara sahip çıkmaya ne kadar istekli olduğunuzu en iyi ben biliyorumdur sanırım.
Sizinle çalışmak tesadüflere de dayansa,sizden öğrendiğim birikimler benim için her alanda bana yön gösterecek nitelikte.Babacan tavırlarınız ,yardımsever özelliğiniz, yanlışlara kırıcılıkla değil sabırla yaklaşmanız benim için pahabiçilemez nitelikte.İnanıyorum ki benim gibi Gerze'de zamanla bunun farkına varacaktır.
Sevgi ve Saygılarımla,

Volkan kardeşime de geçmiş olsun demek istiyorum ve gerçekten üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Allah kimseyi dört duvar arasına düşürmesin.
Avatar
GERZELİ - 7 yıl önce
HAYAT BU, ÖĞRETİR ADAMA HERŞEYİ
Tecrübeyle sabittir. Bu tür eylemlerin elebaşları hiçbir zaman zarar görmezler. İşin piyonlarının anası ağlar bunu anlamak için tecrübelere bakmak yeter. Bir takım kurumlardan ve siyasetçilerden iş devşirmek için devletin görevlisine taş atanlar, hatta molotof atanlar sonucun ne olduğunu görmeleri gerekir. Sen de bunları anlayacaksın ama acı tecrübelerle. Burada bir gerçek çıkıyor ortaya, bu göstericilere vaatler de bulunulmuş demek ki. Bunun ayrıca araştırılması gerekir. Yazık çok yazık
Avatar
uğur - 7 yıl önce
Sinop'u Gerzeyi nükleer ve termik santrallar ile yaşatmak ve anmayı nası göze alıyorsunuz?Yapacağınız iş sağlığınızı geri getirecek mi?İş istiyorsanız anadolu grubundan iş alanları isteyeceksiniz fabrika isteyeceksiniz.Termik santral bir yatırım değil batırımdır.nükleer ve termik santrallar kurulduktan sonra gerze asıl göçü yaşayacaktır.Son olarak sizce bu santrallar neden az nüfuslu illere ve ilçelere kurulmak isteniyor bir düşünün.