banner127

Hasan Vehbi Ersoy'dan cevap

Bir Haber Portalında kendisi ile ilgili yayınlanan haberlere yanıt veren H.V.E.'dan Ferhat Hancer'e yanıt geldi.

Hasan Vehbi Ersoy'dan cevap
30 Temmuz 2011 Cumartesi 15:41

 
İnş. Yüksek Mühendisi Hasan Vehbi Ersoy kendisi hakkında yapılan bir açıklamaya istinaden yollamış olduğu basın açıklaması.
 
Gerze’de bir internet sitesinde, Ferhat Hançer’in tarafıma yaptığı hakaret dolu makalesine verilen cevaptır.
      
FERHAT HANÇER’E MEKTUP
      
Hoca, sana kocaman bir bravo ! Gerze’ye devasa bir yatırım gelecek, ciddi bir iş yeri açılacak, buna bağlı olarak; sosyo-kültürel gelişmiş yüzlerce mühendis gelecek, çay bahçelerine, lokantalara inecekler , komşuları olacak , Gerze insanı biraz daha hızlıca bilgisel gelişecek, bir çok Gerzeli mühendis-teknik adam-güvenlikçi-aşçı-bahçıvan-muhasebeci çalışacak sen bütün bunları inkar edip , termik yapılsın diyen birisini işbirlikçi ilan ediyorsun, termik yapılsın diyen herkes ile işbirliği halindeyim, doğrudur.
      
Sen termik santral olan bir şehirde hiç yaşadın mı ? Ben 2000MW’lik  santral olan Zonguldak’ta yaşıyorum diyorum, sen algılayamıyorsun. O kentte hiç bir problem yok, sanırım gitmeye korkuyorsun … Kısaca termik santral yapılsın diyen insanlarla bir arada olmamı ve termik yapılsın diyen Anadolu Grubu ile birlikte çalışmalar yürütmemi de işbirlikçi olarak değerlendirmektesin. Hocam senin aklın kadar benim de aklımın olduğunu unutuyorsun. Hasan Vehbi Ersoy Gerze’ye yatırım yapmak isteyen herkesin yanındadır, tüm gücüyle yardım edecektir. Sen buna işbirlikçilik diyorsun, ne mutlu sana diyorum bende …  Sen de Gerze’ye aş-iş gelsin diyen herkesin karşısındasın çok yazık …
      
      Ferhat hoca cevaben yazdıklarına gelince;

1. İnsanların açık kürsüde konuşturulduğunu gayet iyi biliyorum tabii ki. Nedim Hazar Gerçek Derneği yönetimini neden çağırıp röportaj yaptı o  zaman, bu çok garibinize gitmiyor mudur ?

2. Sevgili Ferhat, faşizmi solculuk zanneden bazı Gerzeli olmayan eğitimci arkadaşların matematiği kafamıza kazıyamadığı için bazı problemlerin çözülememesi adı altında Gerze’de ki bir internet sitesinde ki yazımın ilgili bölümünü kavrayamamış görünmektesin. Seninle ilgili cümle, senin saçma sapan söylediğin cümle büyüklüğünde belirtilmiştir. Hoca, akıl var, mantık var. Bir kentin yüzde birinde psikolojik rahatsız insan olsa, Gerze’de de en az 115 kişi var demektir. Sadece bunların da onda biri termik santrale karşı çıksa en az 11 kişi eder. Koskoca Anadolu Grubu’nun patronunun “Bir kişi bile karşı çıksa termiğe, bu projeden vazgeçerim.” diye bir beyanatı olabilir mi? Sence komik değil mi? NTV’ye çıkıp da söyleyecek başka cümle mi bulamadın? Ben seni tanımıyor muyum? Seninle ADD’de , Geruze Otel’de defalarca briç oynamadık mı? Sen, amcamın kapı komşusu değil misin? En son, üçümüz Yegep’in kapısında çay içmedik mi? Birlikte aynı sofrayı paylaşmadık mı? Gelelim 15000 kişilik yürüyüşünüze. Bakın GERÇEK’in en son olarak yaptığı toplu sünnet etkinliğinde, otel tarafından havuz başına 360 adet sandalye çıkarıldı, 100 kişiden fazla da ayakta insan vardı. Sayı 450 kişi yansıtıldı. Hoca, ilgili müdürlüklerin kayıtlarında, kullanılan alanın
metre karesi başına düşen insan ortalaması ile rakam belirlenmektedir ve gelen insan sayısı 3000 olarak belirlendiği anılmaktadır.Bir örnek daha vereyim. Açık alan otoparklarında araç başına 22 m2, kapalı otoparklarda araç başına 25 m2 alan gereklidir. Hocam, ben matematik hocası değilim, matematiği seven adamım. Test etmek istiyorsan, beni bu konuda İstanbul Gümrük Başmüfettişi Bülent Eryılmaz ’a sorabilirsiniz. Kendiniz de derinlik kazanmış olursunuz. 

3. “ 11 milyon ton kömür yanacağı “ konusuna gelince;  saygınlığından asla şüphe etmediğim ve toplum önderi olmuş kişilerin, termik gibi tüm Gerze’nin çıkarına olacak bir yatırıma karşı dil sürçmesini, program devam ederken tekrar kürsüye çıkıp düzeltmesi gerekirdi, kimsenin yanlış bilgilendirilmesine müsaade etmemesi gerekirdi. Hoca cümlenin sonunda da edebiyat yapmana hiç gerek yoktu.

4.      Ferhat hoca, 2 Aralık 2011 tarihli Esin Gedik, yazısında maddi hata yaptığı kanaatindeyim, bu başlıktaki düşüncelerim yukarı da genişçe açıklanmıştır.

5.      Hoca afişleri ince tehditlerle astırmaktasın. Alışveriş etmeyin, Hasan Vehbi ‘nin oteline gitmeyin .Bir benzinci , GERÇEK yönetim kuruluna seçildi , yine alışveriş tehdidini kimin yaptığını biliyorsun. Manav Hüseyin’in iki oğlu bir iş yerinden işten çıkarıldı , poster asmıyordu- astırıldı vs , kelimelerle oynuyorsun sayın hocam … Gerze Enerji Santrali için siyah dumanlı posterlerden ne anlam çıkmaktadır sayın hocam! 21. yüz yılda böyle bir termik santral var mıdır? Veya Anadolu Grubu böyle bir santral mi yapacaktır gerçekten? Bu saçmalığı onaylıyor musunuz?
      
Benim yazdığım ilgili internet sitesinde ki makalemi bir daha oku ve kömür doğalgaz ilişkisini iyice öğren. Palavra idi, işbirlikçi idi, kelime oyunları vs. tanımların, aklıma Çiçero’yu getirmektedir, bilesin.

6. Nicola Machiavelli’nin PRENS adlı kitabı, internetten incelediğin kadarı ile ölümünden sonra yayınlanmıştır . Yani sağlığında yayınlayamamıştır. Sonunda da makyavelist düşünce diye tanımlamalar çıkmıştır. Bunun özü şudur hoca; “ Amaca giden her yol mubahtır . Sen bunu       yapıyorsun, ben ise, yaşadıklarımı-gördüklerimi okuyup anladıklarımı yazıyorum, aramızdaki fark budur.

7.      Hem Gerze’nin çıkarlarını savunuyorum hem de termik santral yapılsın istiyorum. Hocam, çıkar kelimesinin anlamını açıklamaya hacet yoktur, getirisi-götürüsü belirtilerek seçilmiş cümlelerdir bunlar . 2000 MW’lık Zonguldak’ta yaşıyorum , Erdemir Çelik Fabrikası da günde 8000 ton kömürü Ereğli ilçesinin göbeğinde yakmaktadır. Git bak tertemiz her yer , her yer yemyeşil sen kimi kandırıyorsun , gidip bak arkadaş , tartışacak bilgin yoksa çamur atma .Beraber gidelim , seni sevmeyen insan değilim ben 

8.       Hocam ,  3 Mayıs 2010 Halkın Katılımı Toplantısında demokratik hakkımı kullanarak salona gittim ve Belediye hoparlöründen her beş dakikada bir yayınlanarak halkın kışkırtılmasını onayladın ve çocuk gibi bana da laf atmaya çalışıyordun , ben demokratım , sen bu kelimenin neresindesin ?
             
Özel not : Ferhat hocam ne gariptir ki senin anlayabildiğin kadarı ile ben hayatımda devletce tavsiye edilen ve ne olup bittiğini anlamak için çok az sayıda sağ kitap okumuşumdur. Fakat bunun belki de elli katı sol kitap okumuşumdur , örneğin benim demokratlığım Fabiancılık üzerine kurulmuştur. İsimler , liderler önemli değil sonuçlara önem vermekteyim. Bir zamanlar müptelalısı olduğun liderlerin yüzyılı kapandı , bak yine Mustafa Kemal dimdik ayakta ve ADD’ndesin , insansal evrimi gelişmeden devrim yapan ülkenin insanları faşizme sürüklenmiştir . İngiltere’yi örnek almamız gerekmektedir . Bunları da ,düşüncelerim hakkında küçük bilgiye
sahip olasın diye veriyorum . Sana da naçizane tavsiyem, Rotterdamlı Erasmus’un Deliliğe Övgü kitabını başucu haline getirmen olacaktır, rahatlatır.
    
 İlhan Arsel , Turan Dursun, Muazzez İlmiye Çığ ve tüm semavi din kitaplarını inceleyerek okudum , senin bildiğin-bilmediğin bir çok filozofların kitaplarını ve bilimsel kitapları anlayarak okudum , ayrıca 70’li yıllarda herkesin konuşup da okumadığı Yusuf Miroğlu’nun SENTEZ kitabının orjinali dahi bende bulunmaktadır . Hayatımda , nerede ise altını çizmediğim cümleleri kalmayan tek kitap , Sentez olmuştur. Bir de , Erdoğan Aydın’ın Nasıl Müslüman Olduk kitabına çok yazı yazdım , ecdadımızın başına gelenler çok dokundu. 1930-36 yılları arasındaki CHP Genel Sekreteri Recep Peker’in İnkılap Tarihi kitabını da okudum ve orjinali var bende . Hocam birbirimize bundan sonra netameli sözler sarfetmeyelim, senin her yazdığına – söyleyeceğine , verilecek cevabım olacaktır , bunu bilesin.   
      
      Kira meselesine gelince ,  bunu  Geruze Otel –North Star Otel mukayesesi ve Belediyeye yazdığım dilekçeler ile belediye ve  benim aramdaki sözleşmeyi inceleyerek çözebilirsin , dönem dönem prim borcumuz ve geç işçilik ödemelerimiz olmaktadır , fakat emeğin karşılığı her zaman verilmiştir. Hocam küçük olmak sana yakışmıyor.
      
      Bak Ferhat Hocam , Gerze’ye yatırım gelsin diye ben ne kadar özveride bulunuyorum ki , makalelere  yazılıyorum , “onur” da nereden baktığına ve meşrebimize  göre Gerze’yi kurtarmak istediğimiz bir durum olduğunu düşünüyorum.       İlişkilerimiz Arılar Teoremine dönüşmesin, sözün bittiği an geldi sanırım istersen de istediğin yerde ikimiz baş başa oturup her konuyu istişare edebiliriz .Ağabeylik yapacaksan eğer , gece gibi örtücü olacaksın.
    

Hoşça kal       
                                                                            
Hasan Vehbi ERSOY

İlgili Galeriler
banner117
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mmuhammed - 8 yıl önce
Hiisedilir derecede gerzeliler olarak bu yatırıma sahada sıcak bakıyoruz. Biraz daha fazla bilgi istiyoruz lütfen. Çok güzel ve seviyeli bir cevap olmuş.
Sevgiler

Muhammed
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 8 yıl önce
Kimsenin Gerze halkını kandırmaya hakkı yoktur. Termik santral için devlet Anadolu Endüstri Holdinge 49 yıllığına lisans vermiştir. Holding termik santralin kurulması için gerekli olan izin ve prosedürlerin tamamladıktan sonra bu santral kurulur, kurulmasına engel bir durum ortaya çıkar ise de kurulmaz. Bu kadar basit. Bu ülke muz cumhuriyeti değil hukuk devleti.
Bu santral kurulmaz ise Ferhat Hançer'in, kurulur ise de Hasan Vehbi Ersoy'un mücadelesinin başarısından değil, hukuk normları çerçevesinden oluşturulan prosedürler kendi mecrasında işlediğindendir.

Biriniz siyasi çıkar, diğeriniz ticari çıkar için tepişmektesiniz...Yazılanlardan anlamaktayız ki, bu tepişmeden dolayı gerze halkı üzerinde baskı kurulmakta, hekesten saf tutuması beklenmekte, birileri işinden olmakta, tehdit almakta...Bir de utanmadan Gerze halkı önünde benim solculuğum seninkinden daha iyi, benim okuduğum kitaplar seninkileri döver gibi kendinizi cilalamaktan da geri kalmamaktasınız. İpteki cambazı gösterip hamuduyla götürenlerin, Gazi Mustafa Kemali adının arkasına saklanmayı unutmaması lazımdı zaten, bu ülkede götürmenin altın kuralıdır Ata'yı anmak...

Bu tiyatro sahnesine göbeğimle gülmekteyim, tek üzüldüğüm tepişen fillerin altında ezilen memleketim insanı...
Avatar
hulya - 8 yıl önce
kimse ezilmez sen rahat ol göbeği kaşımaya devam et.
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 8 yıl önce
Hulya;
H.V.E., yazısında "sosyo-kültürel gelişmiş yüzlerce mühendis gelecek, çay bahçelerine, lokantalara inecekler , komşuları olacak , Gerze insanı biraz daha hızlıca bilgisel gelişecek" derken, senin gibi biçare boşvermişleri görüp de, bundan kaygılandığı için yazdığını anlayamayacak kadar geriden gelmektesin...Termik santral kurulup, sosyo-kültürel gelişmiş mühendisler gelip, beynini senden kurtarmalarını beklemeden biraz gazete, dergi, kitap karıştır da bilgisel geliş lütfen...
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 8 yıl önce
Sayın Editör;
Dün gönderdiğim yorumu yayınlamadın. Benden sonra gönderilen yorumların sitede yayınladığını görmekteyim.Bilgi Lütfen.

Editörden: Gerzenin Sesinde bireysel sataşmalar, tartışmaları tasvip etmiyorum. ondan dolayı bu tarz yorumları yayınlamak istemiyorum.