banner122

Acun, Seçmenleri Uyardı

Seçmen listeleri 18.3.2011 Cuma günü muhtarlıklarda askıya çıkarılıyor

Acun, Seçmenleri Uyardı
17 Mart 2011 Perşembe 23:42

 SEÇMEN LİSTELERİNİ KONTROL ETMEK İÇİN HAYDİ MUHTARLIKLARA!

Seçmen listeleri 18.3.2011 Cuma günü muhtarlıklarda askıya çıkarılıyor

CHP Örgütleri bu listeleri kontrol edecektir. Halkımızın da muhtarlıklara giderek seçmen listelerini kontrol etmelerini istiyoruz.

Bilindiği gibi yüksek seçim kurulu 07/03/2011 tarih ve 157 sayılı kararı ile seçim takvimini, 07/03/2011 tarih 158 sayılı kararı ile de seçmen kütüğünün güncelleştirilmesi usul ve esaslarına ilişkin 140/1 Sayılı genelgeyi yayınlamıştır.

İlçe Başkanlıklarımız bağlı bulundukları İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarından 18.03.2011 tarihinde askıya çıkarılan Muhtarlık bölgesi seçmen listelerinin bir örneğinin disket, CD veya flash disk olarak verilmesi için başvuru yapacaklardır. İlçe Seçim Kurulundan alınacak olan seçmen askı listeleri örneklerinin mahalle tasnifi yapılacak ve CHP örgütleri tarafından seçmen askı listeleri kontrol edilecektir.

Seçmen niteliğine sahip olduğu ve muhtarlık bölgesinde ikamet ettiği halde seçmen askı listesinde ismi bulunmayan vatandaşlarımızı tespit etmeye çalışacak ve bunların Genelge kapsamında işlem yapmalarını sağlayarak,  listelere kayıtlarını yaptırmalarını sağlayacağız. Muhtarlık Bölgesi seçmen askı listesinde ismi bulunmasına rağmen, o adreste oturmayan vatandaşlarımızın muhtarlık bölgesi askı listelerinden çıkartılmaları için de İlçe örgütlerimiz İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına itirazda bulunacaklardır.

18 Mart 2011 günü muhtarlıklarda askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi seçmen askı listelerini vatandaşlarımızın da kontrol etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın yapacakları kontrol sırasında sadece kendilerinin değil; ailelerinin, yakınlarının, komşularının ve tanıdıklarının da kontrolünü yapmalarını ve bunlarla ilgili tespit ettikleri yanlışlıkları düzeltmeleri için uyarmalarını istiyoruz. Ayrıca kendi bölgelerinde oturmadıkları halde, seçmen listelerinde kaydı olanları tespit etmeleri halinde ilçe başkanlıklarımıza hemen bildirmelerini rica ediyoruz. Bizlere bildirilen bu kişilerin listeden çıkarılması için ilçe seçim kuruluna gerekli başvuruları derhal yapacağız.

12 Haziran’da CHP Sandık sorumluları sandıklara sahip çıkacaktır. Halkımız yeter ki oy kullansın biz o oyları namusumuz gibi koruyacağız.  Lütfen 12 Haziran da oy kullanabilmek için muhtarlıklara gidelim, seçmen listelerini kontrol edelim. Oyumuza, Ülkemize sahip çıkalım.

Saygılarımla            

Mustafa ACUN                                                                                                         

 

 

                                                                                           

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.