banner126

Sanayi Cami, Bir Başka Bahara Kaldı

Belediye Meclis Toplantısı Yine Çok Önemli Bir Konuyu Bir Başka Bahara Öteledi

Sanayi Cami, Bir Başka Bahara Kaldı
05 Temmuz 2012 Perşembe 15:41

banner128

Gerze Belediye Meclisi bugün yoğun bir gündemle toplandı.

Gerze belediye meclisinin 2012 Temmuz ayı toplantısının ilk birleşimi Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı Başkanlığında toplandı.

Meclis gündeminde :

1-      Plan ve Bütçe Komisyonu kararının görüşülmesi

2-      Katı atık bertaraf tarifesinin belirlenmesi talebi,

3-      Nikah ücretinin belirlenmesi tarifi

4-      Garaj çıkış ve toptancı kamyonları işgaliye üçretinin belirlenmesi talebi

5-      Kücük Sanayi Sitesi Yapı Kooparatifi Başkanlığının Mescit yeri talebi görüşüldü.

Meclis toplantısına Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Nihat Erdal (CHP), Öznur Özden (CHP), Mustafa Akbaş (CHP), Yücel Yuvacı (CHP)  Sadık Zor (AKP), Feyzullah Akça (AKP), Hakan Hemengül (Bağımsız) ve Rahmi Tahtacı (DSP) katılırken Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Aydın mazeretinden dolayı katılamadı.


Gündem maddeleri görüşülürken oldukça sert tartışmalar yaşandı.

Plan ve Bütçe Komisyonu Kararında Otel Geruze’nin işletilmesinin ek bütçe kapsamına alınarak tıpkı zabıta, fen işleri gibi buraya da Kültür Fonundan bütçe aktarılması görüşüldü ve oy birliğiyle kabul gördü.

Meclis Katı atık bertaraf tarifesi ile ilgili görüşmesinde konutlarda hane başına 5 TL, İşyerlerinde 5 TL, Ticari olmayan ve büyük işletmelere ayrı fiyat tarifelerinin uygulanması kabul gördü. Bu rakamların her ay ödenen su faturalarına yansıtılmasına karar verildi.

Gerze Belediye Başkanlığının daha önceden kıyılan nikah ücretlerinin olmadığı fakat bundan sonra bu hizmetin üçretlendirilmesi gündeme taşındı. Ve bu gündemin bir sonraki meclis oturumunda görüşülmesi karara bağlandı.

Garaj Çıkış ve Toptancı kamyonları işgaliye üçretini ise şu şekilde belirlediler

BİM 525 TL, Çarşı AVM 200 TL, Şok Market 200 TL., Genç Market 200 Tl ve A101 – 200 TL olarak belirlendi.

Küçük Sanayi Sitesi Esnafının Cami yeri talebi görüşülürken Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Hakan Hemengül arasında sert tartışmalar yaşandı.

Belediye Başkanı daha önceden gösterilen Terminal yerinin Terminal alanı olarak uygun olmadığını vurgulayarak, daha önceden cami yeri olarak gösterilen mahalin Küçük Sanayi Sitesine verilemeyeceğini buranın Terminal Yeri olarak değerlendirilmesi gerektiği görüşünü açıkladı.

Başkan Gerze Belediyesinin elinde sadece Sanayi Sitesinin orada bulunan yeşil alanın olduğunu, bundan dolayı ellerinde başka bir alternatif alanın olmadığından dolayı meskun yerin Cami yeri olarak değil de Otagar olarak değerlendireceklerini söyledi.

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Hakan Hemengül ise "şayet burayı otagar alanı olarak değerlendirecektiniz, peki bizim üyelerimize neden önceden söz verdiniz" diyerek başkanı eleştirdi.

Başkan ise "Biz ne yapıyorsak, Gerze’nin menfaati için yapıyoruz" diyerek Otagar önerisini oylamaya sundu.

Oylama sonrasında Cami yerinin Sanayi Sitesi olarak değil de Terminal yeri olarak kullanılma kararı CHP’li üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gerzeli-m - 7 yıl önce
ezanı Türkçe okutan zihniyetin böyle bir karar alması gayet doğal... Bu ülkede bunlar haber değeri taşır mı hiç?!!!
Avatar
gerzeotogar - 7 yıl önce
otogar gerzenin en önceliklii sorunları arsındadır otogar şehir dışına taşınırsa hem şehir içi daha güvenli olur hem de taksici dolmuşçu esnafımızın da kesesine bi nebze katkısı olur diye düşünüyorum..Sanayi camii içinde Kooperatif idaresinde bulunan 120m2lik dükkanlardan birinin mescid olarak tasarlarsak sanayi esnafının çözümüne de yardımcı olabilirsiniz..civarda zaten Sarıkaya camii var orası civar mahhalelere de pek ala hizmet verebildiğini düşünüyorumm..saygılar
Avatar
uğur - 7 yıl önce
İşte din üzerinden siyaset yapmak bu kodar kolay.Din elden gidiyor diyip insanları yakan zihniyetlere bakmak lazım.
Avatar
zeki - 7 yıl önce
Türkiyenin neresine gidilirse gidilsin sanayi sitelerinde cami veya mescid mevcuttur.Ayrıca %99u müslüman olan ülkemizde herşeyden önce bu bir zorunluluktur.belediye meclisi bu kararı almadan önce keşke sanayi esnafına sorsaydı.
Avatar
tahsin - 7 yıl önce
sayın gerzeliler. gerzenin herşeyi tamamda ibadet yeri camimi istiyorsunuz. ibadet her yerde yapılır önce gerzenin halkının ihtiyacı olan işlere önem verilir. bu ülkede nekadar cami var.biliyormusunuz. daha gerzede hastahanenizde doğru dürüst doktorunuz ve diyer cihazlarınız yok. ibadet her erde yapılır şart değil cami yarışmı ediyorsunuz. cami yapılması için.bakınız ben cami yapımına karşı bir insan değilim gerze yandığında tekelin yakınındaki merkez caminin temelinden tepesine kadar emeği olanlardanım sizler beni tanımazsınız. çünkü gerzeye çoğunuz dışardan gelmiştir. onun için gerzeye önceelikle ne gerekiyorsa onu yapında gerzeyi kalkındırın. ibadetide işyerinizde başka camilerde evinizde sokakta istediğiniz yerde yapın diyorum.