banner122

Partilerinizin seçim bildirgelerine sahip çıkın

Kendileri gibi düşünmeyenin dükkânını yıkacak kadar, işten çıkarıp ekmeğiyle oynayacak kadar zalim oldular. . .

Partilerinizin seçim bildirgelerine sahip çıkın
30 Mayıs 2011 Pazartesi 15:45

Gerze Kalkınma ve Çevre Koruma Derneği (Gerçek) Otel Geruze'de Düzenlemiş olduğu kaynaşma yemeğinde üyeleri ile bir araya geldi.

Ayparlak Çarpıcı ifadeler kullanarak "Bugüne kadar Gerze’nin egemenleri, ağaları, bilmişleri, bizim gibi mütevazı insanların görüşünü umursamadılar, fikrimizi sormadılar. Gerze’ye bir ağaç mı dikilecek, bir yatırım mı yapılacak? Bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğuna, bize sormadan, hep onlar karar verdi. Üstelik hep olumsuz karar verdiler.

Bugün aramızda AKP’li de var CHP’li de,  MHP’li de var, DP’li de, HEPAR’lı da… Dindarı da, laikçisi de burada. İşçi de,  esnaf da, işsiz de, emekli de memur da iş adamı da burada… Gerçek çatısı altında, herkes kendi görüşünü sonuna kadar koruyarak ama diğerine de saygı göstererek bir araya geliyor…"dedi.


Düzenlenen gecede bir konuşma yapan Gerçek Yönetim Kurulu Başkanı Ayparlak konuşması:

Bu akşam burada, eski ve yeni üyelerimizle birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, her geçen gün artan gücümüzü kutlamak, söyleşmek için toplandık.

Gerçek olarak güçlü olduğumuzu biliyordum. Bu akşam kalabalık olacağımızı biliyordum. Ama bu muhteşem katılımı görünce anladım ki biz güçlü değiliz, hayır, biz çok güçlüyüz.


Dostlarım burada bu katılımla ortaya koyduğunuz güç, ne ağanın, ne politikacının, ne de paranın gücü. Bu güç sadece sizin gücünüz,  Hepimizin bir araya gelerek yarattığı güç. Bu güç, Gerze’deki en büyük güç, Çünkü bu, Gerze’nin sessiz çoğunluğunun gücü!

Bizler burada toplanan Gerzeliler, yarını için, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için, Gerze’nin geleceği için endişeleri olan insanlarız. Gerze’de, işi, aşı, bereketi ve huzuru çoğaltmak isteyen,  mütevazı ve sağduyulu insanlarız.


Gerze’nin hakça, insanca ve sağlıkla gelişmesini kalkınmasını istiyoruz. Başka hiçbir isteğimiz, dileğimiz, çıkarımız yok. Gerçek’in, Gerçek çatısı altında birleşmenin tek amacı, hepimiz için, tüm Gerze için yarına güvenle bakmanın yollarını açmak.

Bakın aramızda AKP’li de var CHP’li de,  MHP’li de var, DP’li de, HEPAR’lı da… Dindarı da, laikçisi de burada. İşçi de,  esnaf da, işsiz de, emekli de memur da iş adamı da burada… Gerçek çatısı altında, herkes kendi görüşünü sonuna kadar koruyarak ama diğerine de saygı göstererek bir araya geliyor. Tam seçim arifesinde Türkiye’ye örnek olacak bir tablo bu.

Neden? Çünkü ortak, gerçek ve haklı bir amaç var: Gerze’nin bir an önce ve insanca kalkınması.  Bu amaç Gerzelilerin çoğunluğuna faydalı olacak. Ama Gerze’de bu amaca saygı duymayan, onu umursamayan bir azınlık da var arkadaşlar. Bugüne kadar Gerze’nin egemenleri, ağaları, bilmişleri, bizim gibi mütevazı insanların görüşünü umursamadılar, fikrimizi sormadılar. Gerze’ye bir ağaç mı dikilecek, bir yatırım mı yapılacak? Bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğuna, bize sormadan, hep onlar karar verdi. Üstelik hep olumsuz karar verdiler.

Gerze’de kurdukları düzen hiç değişmesin, hep onlar bilsin, sadece onlar güçlü olsun, istediler. Biz, yakın zamana kadar, sessiz çoğunluk olarak sesimizi çıkarmadık, çıkaramadık. Onlar güçlü, onlar bilir dedik. Biz derdimize yandık, Gerze’yi, geleceğimizi onlara bıraktık.

Bıraktık da ne oldu?

 Tekel kapandıktan sonra Gerze’ye parmakla sayılacak kadar az yatırım yapıldı. Aş azaldı, iş azaldı. Esnaf zora düştü, kepenk kapadı, borçlandı. Bin bir emekle okuttuğumuz gençler gurbete düştü.


Ama Gerze’nin bir avuç tuzu kurusuna, ağasına bir şey olmadı. Biz ağladık,  onlar kendi aralarında “al gülüm, ver gülüm, gel boğaz tokluğuna yanımda çalış gülüm” deyip semirdiler. “Aman ne yapalım ne edelim Gerze’yi kendi içine kapatalım” dediler. Yeni yatırım olmasın, emeğin hakkını veren yatırımcılar Gerze’ye gelmesin” dediler. Yatırım gelmesin ki, Gerzeliler hep boğaz tokluğuna çalışmaya razı olsun, hep onlara mahkûm kalsın istediler. Hala da istiyorlar.

“Gerze halkı  yatırımları  istemiyor, bu yatırımlar zararlı ” diyorlar. Sadece bir tek yatırıma değil, nerdeyse her yatırıma bir kulp bulup, her yatırımcıyı vazgeçirmeye bezdirmeye çalışıyorlar. İşte tekstilci arkadaşlarımızın başına gelenler ortada. Vazgeçirmek için her şeyi yaptılar.

Ama Gerçek çatısı altında birleşen bizler yani sessiz çoğunluk artık sesimizi çıkarıyoruz ve bu oyunu bozuyoruz. Eskiden egemenler konuşur, adamları, bilmişleri de aynı şeyi bağırırdı. Bizim gibi mütevazı insanların ise sesi çıkmazdı. Söylediklerini bağırdıklarını kabul ederdik. Oysa şimdi Gerçek çatısı altında birleşen yüzlerce Gerzeli “bir dakika” diyor. “Biz bu yatırımları istiyoruz, iyice düşünüp taşınmadan ölçmeden biçmeden bu fırsatları geri tepemeyiz” diyor.

Bu durum kendileri istemedikçe Gerze’de kuş uçmasın, yaprak kımıldamasın isteyenleri çileden çıkartıyor. Saldırganlaşıyorlar, şiddete başvuruyorlar. Yalanlarla, masum insanları korkutmaya, kandırmaya çalışıyorlar. Kalkınma isteyenlere, bilgi ve aydınlık isteyenlere karşı kışkırtmaya çalışıyorlar.

Bakın 8 Ocakta da aynı şeyi yaptılar.

Bakan danışmanlığı yapmış bir vergi uzmanı bizim ricamızla Gerzeli esnafa bilgi vermeye gelmişti. Yeni kanundan nasıl faydalanacağını esnafımıza anlatacaktı. Gerze’ye,  Gerzeliye faydası olacaktı. İnsanları kışkırtıp buna bile engel oldular. Derneğimize ve derneğimizin misafirlerine saldırttılar.

Ama bunu yaptıranlar, yapanlar o gün Gerze’nin, Gerzelinin gözünde bittiler. Hani demokrasiden yanaydılar? Hani her şeyi insan için, Gerze için yapıyorlardı. Yalan!

İnsanları dövmeye, linç etmeye çalıştılar, sövdüler, yumrukladılar. Gerzeliye sadece fayda sağlayacak bir semineri sabote ettiler. Maskeleri düştü, çirkin yüzleri, baskıcı yüzleri açığa çıktı. Ettikleri küfürlerden kendileriyle aynı düşüncede olan arkadaşları bile utandı. Buna alet olanlar orada yumruk sallayanlar yaptıklarından utandı, özür diledi.

Sadece bu kadar mı?

Bunlar her türlü hemşeriliği, komşuluğu geçmişi,  hiçe saydılar.  Kendileri gibi düşünmeyenlere utanmadan “vatan haini, satılmış” diyecek kadar alçaldılar. Kendileri gibi düşünmeyenin dükkânını yıkacak kadar, işten çıkarıp ekmeğiyle oynayacak kadar zalim oldular. . .

Ancak dostlarım, bu zalimlerin dönemi artık bitiyor. Gerçek’te birleşerek ortaya çıkardığınız güç sayesinde Gerze’de karanlık bir dönem artık yavaş yavaş sona eriyor. Artık egemenlere tuzu kurulara seçkinlere boyun eğmiyoruz. Sessiz çoğunluk olarak kendi kaderimizi elimize alıyoruz.

Artık hiç kimse meydanı boş bulup, hepimiz adına, Gerze adına kendi başına karar veremeyecek. Yatırımı gelişimi engelleyemeyecek.

Bu akşam buradan partili arkadaşlarım aracılığıyla bütün partilerimizin saygıdeğer adaylarına bir mesaj vermek istiyorum. Sayın adaylarım lütfen bir avuç gürültücünün, patırtısına aldanmayın. Gerze’ye çağ atlatacak temiz enerji yatırımlarına karşı çıkmayın, çıkarmış gibi hiç yapmayın. Çünkü Gerze’nin sessiz çoğunlu da kulaklarını açmış sizi dinliyor. Onlar aş, iş ve yatırım müjdesi bekliyor. Yanlış hesap yapıp, oy kaybetmeyin. Sizden tek istediğimiz var: Partilerinizin seçim bildirgelerine sahip çıkın. O bildirgelerde bütün partiler, son teknolojiye sahip temiz enerji yatırımlarına karşı olmadıklarını açıkça yazıyorlar. 

Bir diğer mesajım ise Gerze’ye yatırım yapmak isteyenlere: Sayın yatırımcılar niyetiniz ciddiyse, Gerze’ye zarar vermeyecekseniz, Gerze’ye sadece almaya değil aynı zamanda vermeye de geldiyseniz. Başımızın üstünde yeriniz var. Ama bilin ki size kucak açtığımız gibi sizi denetleyeceğiz de aynı zamanda. Eğer Gerze’ye verdiğiniz sözleri tutmazsanız, çevremize, insanımızın sağlığına zarar verirseniz karşınızda önce bizi,  GERÇEK üyelerini bulursunuz.

Buradan Yegep’li arkadaşlara da sesleniyorum. Sizin de bizim kadar Gerze’yi sevdiğinize inanmak istiyoruz. Gerze’yi ve Türkiye’yi gerçekten seviyorsanız önce Gerze’de sizden farklı düşünenlere, komşunuza, çocukluk arkadaşlarınıza saygıyla davranın. Sonra da Gerze’ye misafir gelenlere, yatırımcılara eşkıya gibi değil, gerçek bir Gerzeli gibi,  edeple davranın. Biz GERÇEK çatısı altında örgütlenen Gerzeli hemşerileriniz, sizden çok farklı düşünsek bile size saygı duyuyoruz. Siz de farklı düşünenlere karşı tahammüllü ve edepli olun. Gelin bu güzel ilçede hepimiz huzur ve karşılıklı saygı içinde yaşayalım. Fikir mücadelemizi sloganla küfürle, hakaretle şiddetle değil,  güzel güzel tartışarak, konuşarak medeni insanlar gibi yapalım.

Son olarak bu yemeğin düzenlenmesine katkı veren, başta Anadolu Grubu olmak üzere tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.

Sevgili Gerçek üyeleri , Değerli Gerçek Dostları iyi ki varsınız ,iyi ki buradasınız. Sayenizde   Gerze’de artık her şey daha güzel daha aydınlık olacak."diyerek konuşmasına son verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serkan - 8 yıl önce
sayın guleryuz sız termıkcılere destek vermeye devam edın o termık kuruldumu işyerınızde calısacak ınsan bulabılecekmısınz onumuzdekı secımlerde de akp den aday olacaksınız ama bu kafayla baskanlıgı ruyanızda gorursunuz bu arada hanı akp lıler termıge karsıydılar ne oldu ıkı yuzluluklerı boylece resmoldu sayın edıtor ınsallah bunu yayınlarsınız tabı tarafsız ısenız
Avatar
gerzelii - 8 yıl önce
teşekkürler gerçek yönetimi böyle güzel bir günde her kesimden insanları bir araya getirip birlik ve beraberliğin ne olduğunu sağladınız konuşmalarınızı dinledim gerzenin bütün sorunlarını açıkca birkez daha mertçe dile getirdiniz siz ve yönetiminize çalışmalarınızda başarılar dilerim bundan sonra bende bir gerçek destekcisiyim.saygılarımla
Avatar
gerzeli - 8 yıl önce
o akşam itibari ile gerzede aç insan kalmamıştır hepsinin karnı doymuştur. inşallah beynide dolar. teşekkrüler anadolu gurubu teşekkürler gerçek yönetimi teşekkürtler termik santralden başka kalkındırma planına sahip olmayan kukla doğma büyüme gerzeliler. size söylenecek cok şey var ama allaha havale ediyorum.
Avatar
yaykıl - 8 yıl önce
gerçekten çok güzel ve çok kalabalık bir organizasyon oldu.
emeği geçenlerin eline sağlık.
Avatar
GERZELİ GERÇEK GENÇLER - 8 yıl önce
HELAL OLSUN SİZE. HİÇBİR SAÇMALIK SİZİ YILDIRMADI, AKSİNE HER MÜCADELEDEN DAHA DA GÜÇLENEREK ÇIKTINIZ. ÜYE SAYINIZ KAÇI BULDU?

NASIL ÜYE OLABİLİRİZ? BİRAZ DAHA FAZLA BİLGİ VERİRMİSİNİZ SİTENİZDEN LÜTFEN

SEVGİLER.
Avatar
cengiz - 8 yıl önce
iki lokma yemek yemeğe gidildiğini zanneden düşünceler ilçemizi böylesi emekli şehri yaptı zaten...
düşünce fikir ve sağduyu sahibi olduğunu ispatlamıştır GERÇEK DERNEĞİ.

Emeği geçen mert insanlara saygılar.