Emniyet Yeni Düzenlemeler Yaptı

Sinop Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından İlimiz Sınırları içerisinde Eğitim Öğretim Güvenliği kapsamında çocuklara yönelik bir dizi karar alındı. Alınan kararlar bir bülten olarak yayınlandı. Güvenlik güçlerinin aldığı bu bu karara göre:

Emniyet Yeni Düzenlemeler Yaptı
07 Şubat 2018 Çarşamba 12:32

Sinop İl Sınırları İçerisinde Çocuklara Çakmak Ve Çakmak Gazı Satışının Yasaklanması

Karar Tarihi : 01/02/2018 Karar Sayısı : 2018/23’nolu karara göre -İlimiz sınırları içerisinde çocukları; solunması ya da koklanması durumunda bağımlılık

yapan, zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerini olumsuz yönde etkileyen ve devam edilmesi halinde ölümle sonuçlanan, insan sağlığına zararlı çakmak gazının zararlarından korumak, çocukların çakmak gazına erişimini ve işyerlerinin (dükkân, seyyar satıcı vb.) bu maddeleri çocuklara satmasını engellemektir.

-Bu karar, İlimiz sınırları içerisinde on sekiz yaşını doldurmamış olan çocuklara çakmak ve

çakmak gazı satışının yasaklanması hususlarını kapsamaktadır.

Eğitim-Öğretimin Güvenliğinin Temini İçin Eğitim Ve Öğretim Kurumlarının Çevresinde Genel Güvenlik Ve Asayişin Sağlanmasına Dair Karar

Karar Tarihi :01/02/2018 ve Karar Sayısı : 2018/25’na göre - İlimiz sınırları içerisinde; eğitim ve öğretimin genel düzen ve güvenliğinin devamını sağlamak,çocukları her türlü zararlı faktörlerden (uçucu veya uyuşturucu madde, alkol, sigara vb.) uzak tutmak, çocukların suçtan zarar görmesini engellemek, akran zorbalığını önlemek, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik olası muhtemel şiddet olaylarını engellemek amacıyla eğitim ve öğretim kurumları ile ilgisi olmayan veya öğrencileri rahatsız eden kişi veya toplulukların kimlik kontrollerinin yapılarak okulun yakın ve uzak çevresinden men edilmesi amaçlanmaktadır.

Kapsam: - Bu karar, ilimiz sınırları içerisinde eğitim ve öğretimin faal olarak devam ettiği süre boyunca, tüm eğitim ve öğretim yapan kurumların yakın ve uzak çevresinden bu kurumlarla ilişkisi bulunmayan kişi veya toplulukların men edilmesini kapsar.

Tanımlar: a)Yakın Çevre:Okuluniçi, bahçesi, dış kapısı önü ve müştemilatını,

b)Uzak Çevre:Okulun bahçe duvarından 50 metreye kadar olan mesafeyi ifade eder.

Sinop İl Sınırları İçerisinde İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerinin Eğitim-Öğretim Saatleri İçerisinde İnternet Salonu Ve elektronik Oyun Yerlerine alınmamasına Dair Karar

Karar Tarihi : 01/02/2018 Karar Sayısı : 2018/24’ na göre -Çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerinin sağlanması, öğrencilerin eğitim-öğretim saatlerinde okulda bulunmalarının sağlanması, eğitimde hedeflenen başarıların elde edilebilmesi, çocukların suçtan korunmaları ve öğrencilerin okula devamsızlık sorunu ile mücadelede etkin bir işbirliği sağlanması amaçlanmaktadır.

Kapsam: - Bu karar, İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm internet salonları ve elektronik oyun yerlerini kapsamaktadır.” Denildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.