banner184

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlıyor

8’inci ve 12’inci sınıflar ile mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlıyor
27 Ağustos 2020 Perşembe 11:56

Gerze İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılacak olan ücretsiz Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına başvurular devam ediyor.

Ortaöğretim kurumundan mezun olmuş ve herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşememiş öğrenciler için YGS ve LYS’ ye hazırlık amaçlı Destekleme ve Yerleştirme Kurslarına müracaatlar 31 Ağustos’ta sona erecek.

Kurslar, 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayıp, 6 Haziran 2021 tarihinde sona erecek olup, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık olmak üzere toplam 16 branşta ders verilecek.

Kurslara kurs öğretmenliği ya da kursiyer olarak başvuru yapacaklar, ‘E-Kurs Modülü’ üzerinde  https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecekler.

Gerze Halk Eğitim Merkezinden yapılan açıklama ise şu şekilde;

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel okullar tarafından ilgi (c) yazıya istinaden 8 inci ve 12 nci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere, halk eğitimi merkezleri tarafından ise örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik 31 Ağustos 2020 - 06 Haziran 2021 tarihleri arasında ilgi (a) Yönerge ile ilgi (b) Kılavuz hükümleri kapsamında destekleme ve yetiştirme kursları açılacaktır. Buna göre;

1- 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları iş takvimi;

a) 18-20 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması,

b) 21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması,

c) 26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğrenci/kursiyer başvurularının alınması,

ç) 31 Ağustos 2020 Pazartesi, kurs sınıf/gruplarının oluşturulması ve derslerin başlaması,

d) 06 Haziran 2021 Cuma, kursların tamamlanması,

e) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı okullardan destekleme ve yetiştirme kursu açmak isteyenlerin ise 18-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine başvuru yapması, şeklinde planlanmıştır.

2- Resmi okullar ile halk eğitimi merkezlerinin destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin başvuru, açılış, kapanış, onay, öğretmen-öğrenci/kursiyer kayıt ve benzeri her türlü iş ve işlemi e-Kurs Modülü üzerinden, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı okulların sadece kendi öğrencilerine verebilecekleri bu kurslara ilişkin açılış, onay ve benzeri iş ve işlemleri ise il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yapacakları yazılı başvuru ile gerçekleştirilecektir.

3- Açılacak kurslar; Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık dersleri ile sınırlı tutulacaktır .

4- Kurslarda, öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek olup bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecektir. Bu bağlamda, yukarıda belirtilen takvime göre iş ve işlemlerin ilgide kayıtlı mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülmesi, duyurunun ivedilikle ilgililere yapılması, Covid-19 salgınıyla ilgili verilen mücadele, bu doğrultuda başta maske, fiziki mesafe ve hijyen kuralları olmak üzere alınan önlem ve tedbirler ile bu konuda ilgi (d) Kılavuzda yer verilen hususlara titizlikle uyulması hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cannur cangul - 2 yıl önce
Ben de kursa katılmak istiyorum pazartesi katılsam olur mu