Gerzeli öğretmen ve öğrenciler yurt dışında eğitim aldı

Aralarında ilçemizde görev yapan öğretmenlerinde olduğu, Sinop genelinde görev yapan okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler, Avrupa Birliği Okul Eğitimi, Öğrenci ve Personel Hareketliliği kapsamında yurt dışında düzenlenen eğitim faaliyetlerine katıldı

Gerzeli öğretmen ve öğrenciler yurt dışında eğitim aldı
07 Haziran 2023 Çarşamba 12:05

Avrupa Birliği Okul Eğitimi, Öğrenci ve Personel Hareketliliği kapsamında Sinop İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi koordinasyonunda, ilimiz genelinde görevli yönetici, öğretmen ve öğrenciler 2022-1-TR01- KA121-SCH-000060455 referans numaralı, Erasmus+ Okul Eğitimi Alanında Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi kapsamında Öğrenci Grup Hareketliliği, Kurs ve İşbaşı gözlem faaliyetleri kapsamında her türlü masrafları Avrupa Birliği Erasmus+ Eğitim ve Gençlik Programı Fonunca proje için ayrılan bütçeden karşılanacak şekilde katılmışdılar.

Hazırlık Ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, hareketlilikler öncesi Hollanda’da yer alan eğitim kurumlarını ziyaret etti. Öğretmen hareketliliği öncesinde gerçekleştirilen bu ziyarette katılımcı öğretmenlerin konaklayacağı yerler, eğitim alanları ve eğitim kurumları hakkında incelemelerde bulunuldu.

İl geneli 12 öğretmen ve idareci Yeşil Ofis(Green Office) temalı eğitim kapsamında 5 gün süren eğitimleri boyunca, "Yeşil ofis standartları nelerdir ve nasıl Yeşil olunur?", "Yeşil ofis uygulamalarında dijital araçlar nasıl kullanılır?" , "Ekolojik okuryazarlık ve eko-kurum-okul-bina kavramı", "Etkili sıfır atık yönetimi", "Geri dönüşüm, yeniden kullanım, azaltma ve eğitim kurumlarında kompostlama teknikleri", "Biyoçeşitlilik ve çevre koruma önerileri", "Ekolojik ayak izi ve sürdürülebilir kalkınma, Çevre dostu bir ofis içi dijital tasarlama, planlanması ve uygulanması" gibi konuların ele alındığı eğitimlerini başarıyla tamamladılar.
Sinop geneli tüm ilçelerden, farklı branşlardan oluşan 8 öğretmen Hollanda'da 5 gün süren İşbaşı Gözlem Eğitimlerini "Eğitimde Dijitalleşme" teması çerçevesinde tamamladılar
Sinop geneli tüm ilçelerimizden, farklı branşlardan oluşan 8 öğretmen ve idareci, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim AÇIKGÖZ'ün iştirakleriyle İtalya'da 5 gün süren Öğretmen Eğitimi Kursu eğitimlerini AB Standartlarında Eğitim, Yenilikçi Öğretim, yöntem ve teknikleri teması çerçevesinde tamamladılar.

İlimiz geneli ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 8 öğrenci ve öğretmenleri Öğrenci Hareketliliği Eğitimi kapsamında 5 gün süren hareketlilikte Tallin'de gerçekleştirdikleri kültürel etkinliklerin yanı sıra Dijital Eğitim çerçevesinde Web 2.0 Araçları üzerine eğitim aldılar.

Önümüzdeki yıllarda da Erasmus+ faaliyetleri kapsamında hareketlilikler gerçekleştirilecek olup Sinop ili genelinde yer alan farklı okul ve kurumlarla,yeni öğrenme temalarıyla hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz yeni beceriler kazanarak kişisel,mesleki ve eğitsel olarak gelişimlerini sürdüreceklerdir.


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.