banner122

Belediye Meclisinden CEM EVİ Kararı

Gerze Belediyesi Aylık Meclis Toplantısı 04 Mart Çarşamba günü Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın başkanlığında toplantı salonunda yapıldı.

Belediye Meclisinden CEM EVİ Kararı
05 Mart 2015 Perşembe 15:32

 Düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'nın dışında başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katılırken, mecliste alınan kararlar şu şekilde sıralandı;


1- Gerze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görev ve çalışmalar yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi.

2- Plan revizyonu ile ilave İmar Planı kapsamında değerlendirilmesi talep edilen 45 adet imar planı değişikliği görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.


3- YEDAŞ İl Müdürlüğü 5 adet trafo yeri ile ilgili imar planı değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık komisyonuna oy birliği ile havale edildi.


4- Cem evlerinin ibadethane kabul edilmesine oy birliği ile karar verildi.


5- Gerze Belediyesi özel servis araçları yönetmeliğinin 8.maddesindeki 10 olan yaş sınırı 19 olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 6 yıl önce
sayın editör, yanlış okumadıysam "4- cem evlerinin ibadethane kabul edilmesine oy birliği ile karar verildi" yazıyor. "oy birliği" dediğinizde akp li meclis üyeleri de buna el kaldırmış demek olur. haberde editöryal bir hata mı var yoksa bu kararın oy birliği ile alınması gerçek mi? gka

Editörden: Sn. Göbeğini Kaşıyan Adam belirtmiş olduğunuz 4. madde "Cem Evlerinin İbadethane Kabul Edilmesine ilişkin madde" CHP'li ve AK Partili Meclis Üyelerinin desteği ile oy birliğiyle kabul edilmiştir.
Avatar
Gerzeli - 6 yıl önce
27 yıldır gerzedeyim.Gerze de Cem evi talebi varda biz bilmiyoruz.Neye göre bu karar alındı acaba.Yapacaktınız o zaman sebze pazarının gününü başka güne yaptirin. En azından büyük bir kitleden dua alırsınız.
Avatar
Fatih Uysal - 6 yıl önce
Sn. başkanımıza ve belediye meclis üyelerine CEM EVİ açılması konusunda gerek şahsımın, gerekse de kamuoyunun bilgilenmesi adına şunu sormak istiyorum.

1- İlçemizde yaşayan alevi vatandaşlarımızdan CEM EVİ açılmasına yönelik bir talep mi geldi de, belediye meclisi böylesine hassas bir konuda karar alma gereği duydu?
2- Şayet CEM EVİ açılmasıyla ilgili Gerze Belediyesinden böyle bir talep yok ise, Gerze Belediye Meclisinde böyle bir kararın çıkması ilçemiz açısından ne anlama geliyor?

Saygılarımla
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 6 yıl önce
avrupa i̇nsan hakları mahkemesi, inançlara ve ibadete saygı kapsamında cemevlerinin ibadethane kabul edilmesi kararı verdi. utanmadan da türkiye'yi mahkum etti. bu kararı fırsat bilen chp genel merkezi, cemevlerinin ibadethane kabul edilmesine yönelik girişim başlatılması için tüm chp'li belediyelere talimat gönderdi.bu avrupa insan hakları mahkemesi, "inançları" gereği başını örten ve bundan dolayı eğitim özgürlüğü elinden alınan binlerce genç kıza o zamanlar sırtını dönmemişmiydi. haçlı zihniyetinin uşağı olmuş avrupa insan hakları mahkemesi ve bugün onun taşeronluğuna soyunanları biliyoruz ve onları garipsemiyoruz da, bu akp'li üyeler neden bu zihniyetin dümenine su taşır oldular. işte bunu anlamakta zorlanıyorum ve bu karara el kaldıranlara yazıklar olsun diyorum. chp genel merkezinin talimatının bir fitnenin tohumu olduğunu kavrayamamış akp'li üyelere sesleniyorum. oldu olacak yaşlılar bakımevi inşaatının iptal edilerek yerine cemevi yapılması için teklif versinler. gka
Avatar
taşeron - 6 yıl önce
cem evini kabul edecegıne taşeron işçilerinin yanında olsun
Avatar
Osman Belovacıklı - 6 yıl önce
i̇badethanelerden niye korkuyorsunuz.sonuçta bu ibadethanelerde allaha ulaşmak i̇çi̇n her kes kendi̇ yöntemi̇nce i̇badet edi̇yor.önemli̇ olan tanriya i̇nançtir.tüm di̇nler kardeşti̇r bi̇rbi̇ri̇ni̇n i̇çi̇nden doğmuştur.art ni̇yetli̇ olmak allaha şi̇rt koşmaktir.allah si̇zleri̇ islah etsi̇n.sayin fati̇h bey i̇stesekte i̇stemesekte ülkemi̇zde mi̇lyonlarca musluman alevi̇ toplumu vardir ve bu ülkeni̇nde herkes gi̇bi̇ değerli̇ i̇nsanlaridir.ibadetleri̇ni̇ farkli yapiyorlar di̇ye suçlayamazsiniz.önemli̇ olan kalpleri̇mi̇zi̇n temi̇zli̇ği̇di̇r.böyle kalplerle allahin huzuruna çikmaktir.bi̇zde allahin evleri̇nden bi̇ri̇ni̇n i̇nsan nezdi̇nde i̇badet hane olmasini i̇stedi̇k.allah kabul etsi̇n.
Avatar
oSMAN bELOVACIKLI - 6 yıl önce
ayrica akp ye oy veren mi̇lyonlarca alevi̇ vatandaşimiz var.
Avatar
ERDAL - 6 yıl önce
cem evi ibadethane oldu öylemi demek artık gerzede 5. din olarak alevilik kabul oldu .
camiye gelmeyenler artik oraya giderler.
allah katinda geçerli olan din islamdir.