banner175

Biz Büyük Bir Aileyiz

Tapu Kadastro Müdürlüğü 169. Yılını Kutluyor

 Biz Büyük Bir Aileyiz
23 Mayıs 2016 Pazartesi 11:35

Halkımızın mülkiyet garantisi olan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü 169. yılını büyük bir coşkuyla kutluyor. 169. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Gerze Kaymakamını ziyaret eden İlçe Tapu Kadastro Müdürü İhsan Sandıkçı, üzerinde hat işleme sanatının yazılı olduğu bir tabloyu Kaymakam Bayraktar'a hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Bayraktar, Müdür Sandıkçı ve çalışma arkadaşlarını tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Gerze Tapu ve Kadastro Müdürü İhsan Sandıkçı, "İki asra yakın bir zamandan beri halkımızın mutluluğu için çalışan Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatındaki 19.300 civarındaki personeli, 22 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, 987 Tapu Müdürlüğü, 81 Kadastro Müdürlüğü ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde teşkilatlanmak suretiyle, yılda 7 milyonun üzerinde işlem ile yaklaşık 20 milyon vatandaşımıza hizmet sunan yaygın ve köklü bir kurum olduğu, her yıl ülke nüfusunun yaklaşık % 25’i Tapu ve Kadastro hizmetlerinden faydalandığı, bunun yanında birçok kamu kurum ve kuruluşu ile özel hukuk tüzel kişiliklerine de  hizmet sunumu yapılmakta olduğu ifade edilerek;

   

169 yıllık tecrübesiyle mülkiyet ve buna ilişkin hakların tesisi ile görevli olan kurumun özellikle son dönemlerde teknolojik altyapısını güçlendirmesi ile sunduğu hizmet kalitesini arttırdı.

     Mesai mefhumu gözetmeden yoğun ve özverili çalışmalarıyla zor şartlarda üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve azmi içinde olan çalışanlarının, Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü proje hedeflerini çok başarılı bir şekilde yerine getirildi.

     Kurum tarafından yürütülen Sürekli Kurumsal Gelişim Projesinde yer alan süreç iyileştirme çalışmaları, taşra birimlerimizin ve hizmet sunumlarımızın modernizasyonunu hedeflendiği belirtilen açıklamada, 2009 yılında başlayan proje, 2013 yılı itibariyle 1086 birimimizin tamamının ISO 9001:2008 Kalite Belgesi almasıyla tamamlandı.

     Kurumun çağımızın teknolojik yenilik ve gerekliliklerine uygun inovasyon çalışmalarıyla geldiğimiz nokta itibariyle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran projelere imza atmış bulunduğu, bu meyanda Tapu işlemleri, taşınmazın bulunduğu ilçedeki Tapu Müdürlükleri tarafından yapılmakta iken, TAKBİS Sistemi ile birlikte vatandaşlarımız, taşınmazı nerede olursa olsun bulunduğu Tapu Müdürlüğüne müracaatla işlemlerini yaptırabilir konuma getirildi.

     Kurumun, tapu işlemlerinin gerçekleştirilmesi için eksik bilgilendirme ile yaşanan olumsuzluklar ve sorunlarda toplumsal duyarlılığın arttırılması amacıyla Alo 181 Çağrı Merkezi uygulamasına devam edilmekte olduğu, bu suretle vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi sağlanmakta ve şikayetleri değerlendirilerek anında sonuçlandırılmaktadır.

     Kadastro Müdürlüklerimiz tarafından sunulan bazı önemli hizmetlerin Genel Müdürlüğümüz denetiminde özel sektör dinamizminden yararlanılarak hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla 5368 sayılı Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Hakkında Kanun uyarınca kurulan Lisanslı Harita Kadastro Büroları tarafından yürütülmesine imkân da sağlandı ve sağnamaya devam edecektir.

     Sonuç olarak, 169 yıllık geçmişe sahip olan kurumun hedefini;

              • Bilgi Teknolojilerini en etkin kullanan ve sunan,

               • Sürekli kendini geliştiren,

               • Modern yönetim anlayışıyla idare edilen,

               • Hizmet verdiği vatandaşların ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutan,

               • Hizmet sunan, sunduğu hizmetleri koordine eden ve denetleyen,

               • Sunduğu bazı hizmetleri özel sektöre devreden, devrettiği hizmetleri denetleyen ve tapu, kadastro ve harita alanlarında kural koyan ve yönlendiren,

               • Uzlaştıran, doğru ve güncel bilgileri sunan,

              • Dünya ülkeleri ile alanında bilgi birikimini ve teknolojisini paylaşan ve yönlendiren lider bir kurum olma yolunda hizmetlerine devam etmekte olan ve bu minvalde, bugün kuruluşunun 169. Yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyoruz. İfadelerine yer verildi Kamuoyuna saygıyla duyurulur.." dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
idris öztürk - 6 yıl önce
tapu müdürünün şahsında tüm çalışanları kutluyor sğlık lı ve huzurlu nice yıllar diliyorum saygılarımla.