banner175

Bu ürünlerin hepsi el emeği, göz nuru

Cuma Pazarında köylülerimizin el emeği, göz nuru ürünleri görücüye çıkıyor

Bu ürünlerin hepsi el emeği, göz nuru
06 Ağustos 2021 Cuma 16:11

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma Pazarında köyden gelen vatandaşların el emeği, göz nuru ürünleri tezgâhlarda yerini aldı. Yaz meyvelerinden sebzelere, köy ekmeğinden tereyağına kadar bin bir emekle ürettikleri ürünleri tüketicilerle buluşturan köylü vatandaşlarımız, organik ürünlerin sağlıklı beslenmek isteyen vatandaşlar tarafından oldukça rağbet gördüğünü belirtti.

Koronavirüsten korunmak isteyen vatandaşların, taze sebze, meyve, peynir, tereyağı, salça, bal, mısır unu gibi organik üretilen ürünlere talebi arttı.

Alaçam’dan ilçemize gelen Balcı Bayram İpek, ürünlerinin organik olduğunu belirterek, bal fiyatlarının 25 TL’den başlayarak 50 TL’ye kadar devam ettiğini, yalnız kestane balının 200 TL’ye satıldığını; pekmez fiyatlarının ise 25 TL olduğunu belirtti.

Bunun dışında ortalama olarak erişte 20 TL, köy peyniri 25 TL, tereyağı 70 TL, mısır unu 10 TL’den satışa sunuluyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
köylü - 3 ay önce
marketteki, çarşıdaki, vergideki, ıvır zıvırdaki artışa laf etmeyenler yağın artmasına laf eder olmuş :/
Avatar
AYŞE - 2 ay önce
BİDE TEREYAĞINI MARGARİNLE KARIŞTIRANLAR VAR.SAHTECİLİK YAPANLAR VAR.ÖNCE ONLARI YOK ETMEK LAZIM
Avatar
Anonimm - 3 ay önce
Arkadas bu kadar pahaliya satmak bedir bi tereyaginin maliyeti ne olabilir ya 70 tl diyorsun ayip ya el insaf yaa organik diyorsunz ama 70 tl nedir yani
Misafir Avatar
köylü 2 - 3 ay önce @Anonimm
1 ineğin olsa günde yarım balya yese 12,5 + 10 liralık yem yese =22,5, haftada yuvarlak 160 tl yapar de. Günde 7 litre süt verse haftada yuvarlak 50 litre. 50 litrenin kaymağını biriktirip yayık yaysa 1,5 kg yağ çıkar. haftada 3 bidon (5 litre) süt satsa 60 tl, kalanıda evinde kullanmalı. 1.5 kg yağ 100 tl + 60 tl = 160 tl, maliyet 160 tl. Kar 0 tl. Ayrıca Gündüzleri ineği otlat, çoçuğun gibi devamlı bak, ne hafta sonun var ne de şehir dışına çıkışın vb... Bence çok karlı bir iş değil. İstersen sen besle biz senden alalım.