Meclis Kararıyla Yanlış İmar Uygulamasından Dönüldü

Şubat ayı Belediye Meclis Toplantısı 7 Şubat 2018 Belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi

Meclis Kararıyla Yanlış İmar Uygulamasından Dönüldü
07 Şubat 2018 Çarşamba 21:35

Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Osman Belovacıklı Başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı maddelerinin hemen hemen her maddesi oy birliğiyle kabul edilirken özellikle bir kaç madde ilçemiz açısından büyük önem arz ediyordu.

Yanlış İmar Uygulaması ve İmar Kirliliğinden Dönüldü

01.12.2011 tarihindeki belediye meclis kararı ile bu güne kadar yapılan imar uygulamaları planlanlı alanlar tip imar yönetmeliğine BAHÇE MESAFELERİ MADDE 23'e aykırı olduğundan 01.12.2011 tarih 104 sayılı Belediye Meclis Kararı yanlış uygulamalara sebebiyet verildiğinden dolayı 07.02.2018 tarihli Belediye Meclis kararıyla iptal edilmiştir.

İmar Komisyonu Raporlarının görüşülmesi talebi doğrultusunda hazırlanan 5 yıllık imar programı oy birliğiyle onaylandı

Komisyon raporuna göre : Hazırlanan imar programına İmar Planında Yurt alanı olarak ayrılan alanların eklenmesi ve Yurtkur hizmetine sunulabilecek alan arayışının yeni planlama sahalarında da değerlendirilmesi, İmar planında tahsis edilen Spor Alanının Gençlik Merkezi yapımı amacıyla imar programına eklenmesi, ilçemizin turizmde öncelikli kalkınma bölgesi içerisinde bulunması dolayısıyla Bungalo evleri, imar programına eklenmesi görüşüldü.

Komisyon kararları görüşülürken Belediye Başkanı Osman Belovacıklı ilçemiz sakinleri tarafından özellikle Cumhuriyet Mahallelisinde okul yapılması konusunda kendilerinden çok sayıda talebin olduğunu kaydederek bu bölgede bir okul alanının oluşturularak halkın taleplerinin karşılaşmasının önemine değindi. Konuya CHP'li ve Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin tamamı destek verirken, bu alanın bulunması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdür V. talimat verildi.

- 9 ada, 15-16 parsel içerisindeki idari hizmet alanı(Adliye) plan değişikliği talebi görüşülerek bu alanın özel mülkiyet ve kamulaştırma alanı dışında olduğu için yeniden planlanması gerektiği belirtilerek, 800 m² lik bu alanın idari hizmet alanı olarak belirlenerek otopark yapılması karara bağlandı.

- Ekonomik ömrünü tamamlamış atıl durumda olan araçların hurdaya ayrılarak (satılarak) yerine yenilerinin alınmasına karar verildi

- ilçemizde amatör spor kulüplerine belediye bütçesinden maddi yardım yapılması talebi değerlendirilerek 2018 yılı için yardım miktarı 90 000 TL olarak belirlendi.

Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, ilçemizdeki diğer spor kulüplerinede destek verilirken diğer sosyal hizmetlerin de aksamaması için spor kulüplerinin ulaşımı konusunda akaryakıt desteği vermeyi önerdi ve belediye olarak takımlara yapılan bu desteğin devam edeceğini ifade etti.

- ilçemiz Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Çocuk parkına isim verilmesi talebi görüşüldü. Parkın isminin Veysel Çavuş parkı olarak verilmesi karara bağlandı. Karagülle çifti park girişine kemer ve çeşme yaptıracaklar.

- İzmir Büyükşehir Belediyesinin hibe araç talebi doğrultusunda asfalt distribütörü alınmasına karar verildi. Araç alınmadan önce belediyenin belirlediği işçiler giderek araç kullanılması konusunda eğitim alacak.

- Şehit, dul, yetim ve engellilerden katı atık bertaraf ücreti alınmaması talebi oy birliğiyle kabul edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nasiiiii. - 6 yıl önce
vay be yine esnafın kaldırımları işgal etmesi görüşülmemiş. o kaldırımlardan bırakın engellileri yaşlıları çoluk çocuğu sağlam insanlar bile yürüyemiyor maksatım belediyeyi eleştirmek değil ama gerçekten insanlar bu konudan çok muztarıp.......
Avatar
Nami Kalay - 6 yıl önce
Dere yeri sahil şeridi yaz mevsimine daha güzel rahat denize girilebilir bir alan şerit haline dönüştürülmeli.yazın çakıl düzlenmeli-sabit piknik masaları-sabit şezlonglar yapılmalı zeminnden yüksek olmalıki kışın dalgalar çakılla kaplamasın -kum havuzu-çocuk oyun araçları-denizin dalga akıntısı debisi ile oluşacak çocuk havuzu vs vs yapılabilirse güzel hizmet olur ekonomik girdi sağlar.Gerzenin Türizm İmajına da katkı katar.
Avatar
selda kayacal - 6 yıl önce
Nacizane bir rıcam olacak.Her su abonesinin faturasına 1 tl yansıtılarak barınagımızdaki hayvanlar icin ilaç,yemek olarak kullanılmasının hem belediyenin yükünü azaltacagını,hem de sokak hayvanlarına her ailenin bir katkısı olacagını düsünüyorum.
Misafir Avatar
Nami Kalay - 6 yıl önce @selda kayacal
Bezbahane deki kesim artıklarıda değerlendirilir
Misafir Avatar
Nami Kalay - 6 yıl önce @selda kayacal
Hayvan barınağı biriminde çalışanlar Kasaplara Lokantalara Bİrer PLs büyük Kova Ve Çöp pöşeti bıraksınlar akşam saatlerinde oralardaki kemikleri Yemek ekmek artıklarını düzenli olarak toplasınlar.Barınağa Kemik kırma öğütme makinası alsınlar köpeklerin ihtiyacı karşılanmış olur.barınak birimini arabasıda elamanıda var zaten.iş ve işlem bu kadar basit
Avatar
HÜSEYİN BODUR - 6 yıl önce
Belediye başkanımızı ve meclisimizin değerli şahsiyetlerini tebrik ediyorum..gayet isabetli kararlar alınmış..bundn sonrada böyle anlam ve mahiyet acısındn değer azreden kararların ivedilikle alınarak gerzemizin gelişmesinde katkıda bulunmanızı temenni ediyor, bekliyorum..saygılarımla...