banner122

Ersöz, Bahçeli Ülkücü Hareketi Hadım Etmiştir

Türkeş'in Manevi Oğlu İbrahim Ersöz'den Veryansın

Ersöz, Bahçeli Ülkücü Hareketi Hadım Etmiştir
23 Ekim 2012 Salı 00:17

Rahmetli Türkeş’in Manevi oğlu İbrahim Ersöz İlçemize yapmış olduğu ziyaret sonrasında Gerzeninsesi Gazetesini ziyaret etti.

Ersöz, yapmış olduğu ziyarette Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ersöz, MHP’nin dünü bugünü, ülküçü hareketin geldiği durum, Kongre Hazırlıkları, Genel Başkan adaylarının seçim süreci, Şehit Cenazeleri ile ilgili düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

F.U. : Devlet Bahçeli sürekli konuşmalarında “Ülküçü Gençliği sokaktan çektik” cümlesini kullanıyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

İ.E. : Yazılı ve sözlü basında sürekli olarak Devlet Bahçeli’nin Ülküçü Gençliği sokaktan çektiği, sokaklara inmesine müsade etmediği söylenir. Fakat Ülkücü Hareket, Başbuğumuzdan öğrendiği, Türklük ve İslam felsefesini en iyi şekilde hayatlarına yansıtmış  vatanı, milleti için gözünü dahi kırpmadan ölüme büyük bir  zevk ve aşkla gitmiş bir felsefedir. Ahde vefası olmayanın imanı olmaz” ifadesi Türk Milleti için çok önem arz eder.

Türk Milleti Başbuğuma borcunu ödemek için sağlığında vermedikleri oyu vefatından sonra onun partisini iktidar ortağı yaparak ödedi ve vefasını gösterdi. Lakin Kara Kağan ve ekibi kerameti kendinde görüp ''yıllardır onun alamadığı oyu aldık'' diyecek kadar kadirbilmezleştiler.  Hala vefatından sonrada Başbuğuma ihanete devam ediyorlar.

Devlet Bey’in, bizleri nereden çektiği sorusunu kendimize soruyoruz. Biz sokak  çocuğumuyuz da bizi sokaktan çekti? Biz hala Türkiye sevdalısı insanlarız. Devlet Bey’in nefsi için hadım ettiği hareketimizi, inşallah vatan ve milletin bekası için tekrar ülkenin sokağında mahallesinde caddesinde yerlerini aldıracağımızdan şüpheniz olmasın.

Bu hareket, Devlet Bahçeli’nin değil, bilakis Türk Milleti’nin, Türk Milliyetçileri’nin ve doktrinini bizzat Başbuğuz’un yazdığı harekettir. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki işgalci güç ve onun Genel Başkanı üyeliklerimizi dahi elimizden alıp, bizi parti dışı bıraktığını düşünerek rahat tavırlar sergileyebilirler. Fakat bu davanın gerçek sahibi bizlerin, bir gün emaneti geri alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü Devlet Bahçeli Türk Milliyetçileri’ne değil, bu vatana ihanet içinde olanlara destek veriyor.

4 Kasım’da mevcut yönetim ya da aday konumunda olanların birbirlerinden farkları olmadığından 4 kasımın MHP’ ye ve Ülkücü Hareket’e hiç bir getirisi olmayacaktır.

1997’de Başbuğumun vefatıyla bunlar Kara Kağanı iş başına getiren Çinliler ve onlara yardım eden, alet olan işbirlikçiler gibi 1997 kongresinde aynı şeyi yapıp MHP’ye mevcut Genel Başkan getirmediler mi?

Şimdi bakıyorsunuz yine aynı insanlar fakat bu sefer de birbirlerini yiyorlar.

Daha öncede ifade ettiğim gibi, Başbuğ’un bıraktığı emaneti 2013 mahalli seçimlerinden sonra Kürşat İhtilalı’yla alacağız.

F.U. : Eskiden gençlerin en çok rağbet ettiği parti MHP iken bugün gençlerin farklı alanlara yönelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

İ. E. : MHP ve Ülkü Ocakları imanı temsil ederdi, ocağın işlevi buydu.  Son 15 yıla bakıyorsunuz, MHP kah İşçi Partisi ile bir Kızıl Elma kardeşliği, kah CHP ile Ulusalcı kanatla birbirlerine değnek olma çabalarına girişiyor. Ama Türk Milleti’nin bir yapısı var: Bu millet, imanlı millet siz bu değerlere sahip çıkmadığınızda, samimiyetleri tartışılan kişi kurum ve kişiler devreye girer ve size ait olanları elinizden alırlar. Sonra kimsenin “ya neden böyle oldu?” gibi serzenişte bulunmasına gerek yok.

F.U. : Son dönemlerde şehit uğurlama cenazelerinde tekbir sesleri değil de bir alkış furyasıdır gidiyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

İ.E. :Sizlerle şahit olduğum bir anımı paylaşmak istiyorum. Sorunuza en iyi cevabı rahmetli Türkeş yıllar öncesinden cevap veriyor:  Türk Milliyetçileri için büyük önem arzeden Erciyes kurultayında, bizim için çok önemli olan Türk Milleti’nin simgesi Bozkurtumuz’un bir totem haline getirilerek, meydanda dolaştırılması karşısında orada oluşan şekilciliğe rahmetli Başbuğum’un tepkisi hala kulaklarımda çınlamaktadır: “Siz putperes misiniz ki bu maketi, heykeli ortalarda gezdiriyorsunuz. Kaldırın şunu” dediğinde hemen Bozkurt maketi ortalardan kaldırılmış ve bu sözün üzerine arkadaşlarımız hep birlikte tekbir getirerek yürümeye başlamışlardır.Biz şekilci, putperest insanlar değiliz. Bir yerlerden alınan özenti ile oluşturulan (Cenazelerde alkış yapılması gibi) kavramlar bize çok uzaktır. Biz bedeninde İslam diye şerefli bir ruhu dolaiatıran, o ruhla şeref bulan Ülkücüleriz. Ülkesi ve milleti için canını vermiş şehitler, alkışları değil dua ve tekbirle uğurlanmayı hakederler. O halde onların arkasından yapmamız gereken dua ederek bıraktıkları vatana sahip çıkmak olmalıdır.  Her ne kadar Devlet Bey ve tayfası bu tarz şeyleri yasaklasa da biz Ülkücülere düşen, dünde olduğu gibi bugünde aynı değerlerimize sahip çıkarak şehitlerimizi tekbirler eşliğinde son yolculuğuna uğurlamak ve cenazelerde yerimizi almaktır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fikret Yeşilay - 9 yıl önce
Ağzınıza sağlık sayın İbrahim Ersöz... Türk insanı asla yapılan haksızlıkları unutmaz, MHP'nin gerçek sahipleri ile kucaklaşmasını inşallah yakın zaman içerisinde göreceğiz. Türk Milliyetçileri haklı davanızda her zaman arkanıza olacaktır.
Avatar
İbrahim Dönmez - 6 yıl önce
kardeşim, kendini yorma. ülkücü hareket, laftan icraata geçmiş, sahibini bulmuştur.(!) bu uğurda emeği geçenlere teşekkür, şehit olanlarımıza allah'dan rahmet diliyorum..!
Avatar
sami küçüksolak - 6 yıl önce
sayın ibrahim ersöz ülküdaşım bunlardan kurtulmak için yeni bir parti kurmaya karar verdik katılmanızı bekliyorum adres: www ulkucu hareket partisi info adresine yorum yazarsan sevinirim tanrı türk; ü korusun