AKP ÇALIŞIYOR MUŞ!

Türkiye Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım'ın Basın açıklaması.

AKP ÇALIŞIYOR MUŞ!
22 Ocak 2011 Cumartesi 23:59

“AKP Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak’ın yapmış olduğu konuşma gerçekten iktidarın 2007 den bugüne kadar ki dört yıllık süre içerisinde hiçbir şey yapmadığının kanıtıdır. Bugüne kadar 17 şantiye kurduk vergileriniz boşa gitmiyor duble yollar yaptık diyor” yaptık dediği işlerin hepsi 2007 öncesi projelerdir onun için diyorum 2007 nin kredisini kullanıyorlar.

 

Ama maalesef dört yıllık süre zarfında Türkiye’de sadece kavga vardır, sadece kin, nefret, kargaşa, endişe ve umutsuzluk vardır. Ve bunları inşa edende AKP’ dir. Bunları eleştiri kastıyla da yapmıyoruz sadece hatırlatmak istiyoruz.

 

2007 yılından itibaren yapılan bu işlerin bir yıllık süre içerisinde harcanan para ne kadardır diye bir değerlendirme yapmaya kalktığınızda işte birkaç milyar liralık bir yekûn çıkıyor. Sayın hükümet 200 milyar liralık vergi topluyorsunuz, 30 milyar doların üzerinde özelleştirme, yabancılaştırma yaptınız, sattınız. Bu ülkenin borç stokunu ikiye katladınız. Birkaç milyar liralık harcamayla topladıklarınız ve satarak elde ettiklerinizin hesabını veremezsiniz. Biz yaptığınız birkaç milyar liralık harcamayı sormuyoruz. Sadece topladığınız vergi gelirleri itibariyle hesabını veremediğiniz 199 milyar lirayı soruyoruz. Hesabını vermediğiniz 30 milyar liranın üzerinde özelleştirme gelirleriniz soruyoruz. hesabını vermediğiniz borç stokunda ki artışları soruyoruz. Bunların hesabını verin ve 2007 seçimlerinde ne yaptıysanız, bu ülkeniz işsizleri, çalışanları adına ne yaptıysanız bunları soruyoruz. Bunların hesabını soruyoruz. Ülkenin çalışanlarını perişan ettiniz. Bu ülkenin çiftçisi adına, sanayicisi adına yaptıklarınız anlatın. Ama son dört yıldır bu ülkenin çiftçisini bitirdiniz. Ülkenin sanayisini tükettiniz. Esnaf kan ağlıyor. Bunlar için ne yaptınız? Bu iktidarın böyle bir meclis çoğunluğundan sonra bakın bize bir şey yapmadı diyorlar ama şunları yaptık diye sıraladığı maddeler bile ne kadar büyük bir iflası göstermektedir bunu anlatmak ve kamuoyuna yansıtmak zorundayız

 

Ama biz Türkiye Partisi olarak bu ülkenin mağdur ve perişan olan insanlarının sahibiyiz. Halkın talepleri bizim taleplerimizdir. Bu ülkenin işsizlerinin talepleri, çalışanlarının talepleri, çiftçisinin, esnafının, sanayicisinin talepleri Türkiye Partisinin talepleridir. Onun için Türkiye Partisi, bu ülkenin insanın üretim kapasitesi gücünün artması için, bu ülke ekonomisinin ihracat yapar duruma, ihracatı ithalatından daha fazla olabilecek düzeye çıkarabilmesi için ne gerekiyorsa onu gerçekleştirmektir. Temel prensibimiz Türkiye üreten ülke olacak, Türkiye ihracat yapan ülke olacak Türkiye rekabet gücü güçlü bir ülke olacaktır. Ve bu ülke insanın yüzü gülecektir.

 

Hüseyin Yıldırım

E. Albay

Türkiye Partisi

Merkez İlçe Başkanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.