“Ben Değil, Biz Olacağız”

DEVA Partisi Sinop Kurucu İl Başkanı Birhan Yalçın göreve getirilmesinin ardından ilk kez basın açıklaması yaptı

“Ben Değil, Biz Olacağız”
30 Haziran 2020 Salı 13:13

Başkan Yalçın açıklamasında;

Çok kıymetli Sinop’lu hemşehrilerim,

Basınımızın emektar mensupları; sizleri saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlarım.

Zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde sorumluluk duygusuyla hareket edip güzel şehrimize ve memleketimize DEVA parolasıyla yola çıkmış bulunuyoruz.

Siz kıymetli hemşehrilerimize DEVA için çok sözümüz, şehrimize hizmet için çok heyecanımız ve gücümüzün olduğunu bilmenizi istiyorum. Bu amaçla sizlere inanıp, sizlere güvenip, sizlere DEVA olmak için Sinop İl Kurucu Başkanlığı’na talip oldum.

Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan riyasetinde oluşan komisyonumuzda yer alan kıymetli Genel Başkan yardımcılarımız, merkez yönetim kurulu üyelerimiz; Sinop’lu kıymetli yol arkadaşlarımızla yaptıkları istişareler sonucu Kurucu İl Başkanlığı görevi ve yetki belgesi şahsıma, tevdi edilmiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan olmak üzere bu istişare halkasında yer alan ve bizlere bu ulvi göreve layık gören herkese şahsım ve heyet arkadaşlarım adına teşekkürlerimi arz ederim.

Çok değerli hemşehrilerim,

DEVA Partisi olarak kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hâkim olduğu; temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir yönetimin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için yola çıktık.

Çıktığımız bu yolda kavga için değil, sevgi tohumları ekmek için yürüyeceğiz. Birbirimizi ötekileştirmek için değil, milletçe ve kardeşçe kucaklaşmak için konuşacağız. Siyasi menfaatler uğruna ayrıştıranlardan olmayıp farklılıklarımızı zenginlik addedip birleştirmeye çalışacağız.

Politikalarımızı üretme, uygulama ve karar almada şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakat, istişare ve ortak aklı esas alacağız. Bu süreçte ülkemize DEVA olmak için yaşanılan sorunların tespitlerini yaptık, çözümleri üzerinde çok çalıştık, her geçen gün daha fazla heyecanlandık, inşallah bundan sonra kuruluş sürecimizi tamamlayarak meydanlarda olacağız, hep beraber sorunlarımıza DEVA bulmuş olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımızın olduğu güzel Sinop’umuza vefa borcumuz var. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık. Sinop’lu olmaktan, bu şehre hizmet etmekten, bu güzel insanlara katkı yapmaktan her daim onur ve gurur duyduk.

Bugünden sonra da bu güzel şehrimizin emrinde olacağız. Sorunlarına hep birlikte çözüm bulacağız. DEVA vermenin ve DEVA’lı olmanın başarı ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bu şehirde polemikten yana değil, pozitif politikalardan taraf olacağız.

Bu şehir için; Sanayicilerimiz, çiftçilerimiz, emekçilerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz, çevremiz ve özellikle de kadınlarımız için; bu şehirde üreten ve bu şehirde tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. Bizler, sorunlara DEVA olmak için sizin gören gözünüz, işiten kulağınız, hisseden yüreğiniz olarak yanı başınızda duracağız.

Bugünden itibaren Sinop için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz. “Ben” değil, “Biz” olacağız. Sorun değil çözüm üreteceğiz. Hep birlikte düşüneceğiz, hep birlikte karar vereceğiz, hep birlikte yürüyeceğiz. Başarıya giden yolda engel tanımayacağız. Tüm Sinop’lu hemşehrilerimizi DEVA birlikteliğine davet ediyoruz.

DEVA Partisinin ülkemize, milletimize ve Sinop ‘a hayırlı, uğurlu olmasını niyaz ediyoruz. Bir kez daha tüm hemşehrilerimizi saygı, sevgi ve hürmetlerimizle selamlıyoruz.

Kalın sağlıcakla…” ifadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hsn - 3 yıl önce
Hayırlı sı olur inşAllah.artik yeni oluşumlara ihtiyacımız var.
Avatar
Yavuz - 3 yıl önce
İlk dönemlerinde beraber olmalarına, 2. dönemden itibaren yollarını ayırsalar belki göz yumup samimi bulabilirdim fakat Genelde ve yerelde yön değiştiren oyların geri toplanması için kurdurulan 2 partiden 1 tanesi olduğu kanısındayım. Herkesin malumudur ki barajı aşamayacağını düşündüğüm bu 2 partinin aldığı oylar ülkemizdeki seçim sisteminde 1. partiye yarıyor. Yani danışıklı dövüştür bu. Samimiliklerini ispatlamak istiyorlarsa aba altından gösterdikleri sopayı tamamen günyüzüne çıkartmalılar. Bizim 18 yıldır görüp ispatlayamadıklarımızı, "Beraber yürüdük biz bu yollarda..." derken yaşadıklarını anlatarak Türk milletine en büyük faydayı sağlarlar. O zaman belki bu halk samimiliklerine inanır.