Gerze MYO Müdür Yardımcısı: “Söyleşiyi Amacından Saptırdı“

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın, Gerze MYO'da konferans (söyleşi) vermesi sonrası, Müdür Yardımcısı Ahmet Karaoğlu’ndan çok çarpıcı açıklamalar geldi

Gerze MYO Müdür Yardımcısı: “Söyleşiyi Amacından Saptırdı“
16 Mart 2017 Perşembe 11:32

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın, Gerze Meslek Yüksekokulu’nda konferans (söyleşi) vermesi sonrası, Müdür Yardımcısı Ahmet Karaoğlu sosyal medya üzerinden  çok çarpıcı açıklama yaptı.

 

15 Mart 2017 tarihli “Osman Başkan Gerze Meslek Yüksekokulu’nda” başlıklı haberimizi, Facebook adlı sosyal mecrada paylaşmamızdan sonra, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Karaoğlu aynı platform üzerinden konunun altına şu şekilde yorum yaptı: “Sayın Belovacıklı’yı Gerze Meslek Yüksekokulu davet etmemiş, tam aksine öğrencilerin çeşitli sorunlarla kapısını çaldığını, öğrencilerin sorunlarını MYO’nda düzenlenecek bir etkinlikle dinleyip çözüm üretebileceğini söyleyerek kendisi talep etmiştir” dedi.

 

“Siyasi konulara girerek söyleşiyi amacından saptırdı”

Karaoğlu, ayrıca Osman Belovacıklı’dan gelen talebin bir konferanstan ziyade öğrencilerin sorunları üzerine geçmesi beklenen bir söyleşi olarak talep ettiğini belirtti. Söyleşinin neredeyse yüzde 80’nin Belovacıklı’nın yaptığını anlatmakla geçtiğini aktaran Karaoğlu, “dahası ülkemizin geçtiği bu hassas dönemde bazı siyasi konulara da girerek söyleşiyi amacından saptırmıştır” şeklinde konuştu.

 

Bir öğrencinin “sizin bizden çok derdiniz varmış” diyerek tepki gösterdiğini de hatırlatan Karaoğlu, “öğrencilerin Gerze ile ilgili sorunlarının görüşüleceği söylenerek talep edilen söyleşide, özelleştirmeden, İsrail tohumlarından, nükleer ve termik santralden bahsedilmesi manidardır. Bu davranışı kamuoyunun takdirine bırakıyorum” şeklinde not düştüğü görüldü.

 

Şimdi soruyoruz

Biz de yaşanan bu gelişmelerden sonra, bahse konu olan yorum ve konferans ekseninde Gerze Meslek Yüksekokulu yetkililerine soruyoruz:

1. Osman Belovacıklı davet edilmediyse, kürsüyü neden ona verdiniz?

2. Her isteyen, Gerze Meslek Yüksekokulu sınırları içerisinde öğrencileri ve öğretim üyelerini bir araya toplayarak kafasına göre konferans yapabiliyor mu?

3. Yarın başka biri gelse o kürsüden aynı şekilde siyaset yapabilecek mi?

4. Ahmet Karaoğlu’nun bu açıklaması şahsi görüşü müdür yoksa Gerze Meslek Yüksekokulu’nun genel görüşü müdür?İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VATANDAŞ - 6 yıl önce
Sayın yetkili
demişsiniz ki:
Her isteyen, Gerze Meslek Yüksekokulu sınırları içerisinde öğrencileri ve öğretim üyelerini bir araya toplayarak kafasına göre konferans yapabiliyor mu?
Ben de size soruyorum:
Gerze belediye başkanı her önüne gelen denilecek sıradan biri mi?
Avatar
Peker pekmez - 6 yıl önce
Şahsen, yüksek okulun genel görüşü olarak yazıldığını düşünmüyorum. Hocamızın izlenimlerine göre yaptığı bir yorum yaptığını düşünüyorum.
Avatar
vatan - daş - 6 yıl önce
Sayın hocamız İsrail tohumlari , termik ve nükleer santrallerin zararlarından bahsettiği için Osman beye kızıp birilerine şirinlik yaptığına göre demekki müdürlük vs. gibi bir siyasi beklenti içinde olan kendisi mi acaba?
Avatar
Eski öğrenci - 6 yıl önce
Peki neden diğer partiler gelip söyleşi ve öğrencilere akıl verirken neden çıkıp okuldan bi kimse bişey demiyorum da Osman Belovacıklı söyleşi yaptığında olay oluyor hocam belli ki sizin işiniz siyaset ve ben o okulun öğrencisi olarak söylüyorum kesinlikle de öyle.
Avatar
UĞUR SAĞIR - 6 yıl önce
sayın hocamın haberi mi olmamış...madem böyle eleştirel bir durum var toplantı mı?, söyleşi mi?, sorunları paylaşma toplantısı mı artık ne ise söz hakkı alıp sorsaymış ya sosyal medyadan açıklama olunca farklı mı oluyor...
Avatar
öğrenci - 6 yıl önce
camiye siyaset sokmayın diyenlerin, bir eğitim kurumunda siyaset konuşması ne kadar doğru. israil tohumlarından bahsedecğine, gerzede öğrencilere bir sosyal mekan oluşturamadığından bahset, öğrenciyi sömüren esnafa ve ev sahiplerine ses çıkaramadığından bahset sayın başkan
Avatar
Koray Çıbık - 6 yıl önce
Syn. Belovacıklı siyaset hırsını öğrencileri kullanarak duyurmaya çalıştığı aşikardır. Üniversite siyasi karalama ya da onarmanın tetikleneceği değil , bilim , teknoloji ,üniversiteye yatırım gibi konuların ele alınacağı bi yer olarak kalmalıdır.