Türkiye Partisi Oldukça İddialı

Türkiye Partisi Sinop Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım Halkın Bu Seçimde Ak Parti Hükümetine Artık Yeter Diyeceğini Vurguladı

Türkiye Partisi Oldukça İddialı
02 Şubat 2011 Çarşamba 19:08

HALKIMIZ BU SEÇİMDE AK PARTİ HÜKÜMETİNE “ARTIK YETER!” DİYECEK

 

Türkiye Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldırım, yaptığı konuşmada özetle şu görüşlere yer vermiştir.

 

Ülkemizde genel seçimler yaklaşıyor ve halkımız AK Parti Hükümetine “Artık Yeter!” demeye hazırlanıyor. Biz Türkiye Partililer de halkımızın bu kararını destekliyoruz, halkımızla beraber olduğumuzu göstermek için ilçelerimizi, beldelerimizi ve köylerimizi dolaşıyoruz.

 

İnanıyoruz ki, bu seçimde AK Parti gidecek ve iktidara, halkın özlemlerinin tercümanı olan, mevcut partiler içinde sadece eleştirmeyen ve projelerinin neler olduğunu söyleyebilen tek parti olan Türkiye Partisi gelecektir.

 

 Halkımız niçin Tayyip Erdoğan ve partisine “Artık Yeter” diyecek?

 

Bu dur deyişin önemli sebepleri vardır:

 

1- Tayyip Erdoğan, ülkemizde 12 milyon kişinin işsiz ve perişan kalmış olmasını sadece seyretmektedir.

 

·  Halbuki bu hükümet döneminde 200 milyar doların üzerinde dışarıdan borç alınmış, beş kuruşu yatırıma harcanmamıştır.

 

·  Hükümet 2007’den bu yana 80 milyar (eski parayla katrilyon) liranın üzerinde özelleştirme geliri elde etmiş, yine beş kuruşu yatırıma harcanmamıştır.

 

·  Devletin malını satmaya devam etmektedir. Son olarak İstanbul BŞ Belediyesinin şirketlerini satmaya başlamıştır. Halkımız bu satışları endişe ile izlemektedir.

 

·   Çünkü Başbakan yaptığı konuşmalarda, fabrika isteyen halka devletin fabrika yapma döneminin sona erdiğini söylemektedir.

 

·  Biz iktidara geldiğimizde işsizliği önlemek için özel sektörün teşviki yeterli görmeyecek, özellikle geri kalmış bölgelerimizde devlet yatırımları da yapacağız. İstihdamı arttıracak ve işsizliği hızla en düşük seviyeye indireceğiz.

 

2-  Tayyip Erdoğan döneminde yoksulluk, utanç verici boyutlara ulaşmıştır.

 

· 10 milyona yakın insanın Yeşil Kartlı olması, ülkemizde milyonlarca insanın açlık sınırında aşırı yoksul, işsiz, çaresizce kıvrandığını oryaya koymaktadır.

 

·   İşsizlerin ancak yüzde birine maaş bağlanmış olup, ayda birkaç yüz lira ile sürünmeleri sadece seyredilmektedir. İşsizlik maaşı işsiz kaldıkları tüm aylar için değil sadece birkaç ay ödenmektedir.

 

3- Mevcut hükümet, mevcut eğitim politikasıyla çocuklarımızı ve gençlerimizi heder etmektedir.

 

·  Çocuklarımız okul ile dershane arasında kalmıştır. Öğrenciler perişan, ebebeynler sömürülmektedir.

 

· Ülkemizde, büyük şehirlerde bile okul ve derslik sayısı yetersiz, öğretmen ihtiyacı gittikçe büyümektedir.

 

· Üretime dönük bir eğitim sistemi yoktur, ezbercilik devam etmektedir.

 

· Din dersleri yetersizdir. Uygulamalı din dersi ve Kur’an dersi seçmeli ders olmalıdır.

 

·  Türkiye Partisi, uluslar arası üniversiteler açacak, beyin göçünü tersine çevirecek, meslek liselerini teşvik edecek, lise mezunları meslek sahibi yapılacaktır.

 

· Üniversite sınavları kaldırılacaktır.

 

·  Üniversiteler parasız olacak, harçlar kaldırılacak, eğitim masraflarını devlet karşılayacaktır.

 

4- Tayyip Erdoğan Diyanet hizmetlerinin yetersizliğini seyretmektedir.

 

·   Türkiye Partisi iktidarında, devletin din işlerine müdahalesi önlenerek, Diyanet İşleri Başkanlığı özerk hale getirilecektir.

 

· Diyanet İşleri Başkanını, İslam alimleri ve müftüler seçecektir.

 

5- Tayyip Erdoğan hükümeti insan hakları ve Adaletin sağlanması konusunda sınıfta kalmıştır.

 

·   Yeni Anayasayı çıkaracak sayısı varken bunu seçimden sonraya ertelemiştir. Halbuki halk 12 Eylül referandumu ile yapması gerekeni yapmış ve beklemeye başlamıştı.

 

· Dört yıldır bekleyen Adalet Reformu yapılmamış, maalesef adalet güven sıfıra indirilmiştir.

 

· AK Parti hükümeti, halkın beklentisini hiçe sayarak faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması ve faillerin bulunmasında gevşek davranmaktan vazgeçmelidir.

 

·   AK Parti, yeterli çoğunluğu varken % 10 olan milletvekili seçilme barajını kaldırmalı, her partinin ve kesimin parlamentoda temsiline imkân tanımalı; milyonlarca insanının oyunun hiçe sayılmasına son vermelidir.

 

6- Tayyip Erdoğan hükümeti, halkın zorunlu ihtiyaçlarından ağır vergileri kaldırmalı; tüketiciye, esnafa, tarım ve hayvan üreticilerine yaptığı haksızlığa son vermelidir.

 

·  Temel gıda maddelerinden alınan vergiler tamamen kaldırılmalıdır.

 

· Su, elektrik, telefon, doğalgaz, benzin, mazottan alınan % 70’ler civarındaki vergiler hemen en az yarı yarıya düşürülmelidir. Halkımızın bu ihtiyaçları dünyada en pahalı kullanan insanlar olması utancı ve haksızlığına son verilmelidir.

 

7-Dış Politikada milletimizin onuruna yakışır bir Milli Duruş sergilenmemektedir.

 

· Mavi Marmara gemisinde İsrail’in 9 vatandaşımızı öldürmesine seyirci kalınmıştır. İsrail’le ilişki kesilmemiş, askeri ve ekonomik işbirliği maalesef devam ettirilmektedir.

 

·  Tayyip Erdoğan, yüzbinlerce Iraklı Müslümanın öldürüldüğü Amerikan işgaline karşı çıkmamış, maalesef BOP Eşbaşkanı olduğunu tekzip etmemiştir.

 

· Avrupa Birliğinin onur kırıcı baskılarına direnilmemiş, Kıbrıs, Ermeni sorunlarında tavizler verilmiş, ekonomik ilişkiler aleyhimize devam ettirilmiştir.

 

· Türkiye Partisi iktidarında bu ülke ve birliklerle ikili ilişkilerimiz ve Ortadoğu politikamız onurumuza yakışır şekilde düzeltilecektir.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.