Eğitim
Giriş Tarihi : 30-05-2024 14:53   Güncelleme : 30-05-2024 14:57

"Akademiden Anaokuluna Sanat" etkinliği beğeni topladı

Gerze Meslek Yüksekokulu, Fatma Yüksek Anaokulu öğrencilerini sanatla buluşturdu. Gerze Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında anaokulunun duvarlarını resimlerle boyadı ve anaokulu öğrencilerine yönelik bir workshop düzenledi

Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı öğrencileri, yürütücülüğünü Doç. Dr. Hatice Bahattin Ceylan’ın üstlendiği "Akademiden Anaokuluna Sanat Projesi" aracılığıyla Gerze Fatma Yüksek Anaokulu öğrencilerini sanatla buluşturdular.

Tasarım öğrencileri, projenin ilk aşamasında anaokulunun duvarlarını eğlenceli illustrasyonlarla dekore ettiler ardından anaokulu çocuklarına Gerze Meslek Yüksekokulu çalıştay alanında renk bilgisi eşliğinde karakter tasarımı eğitimi verdiler.

Oldukça verimli geçen bu süreçte minik çocuklar eğlenirken, gençler ise Sinop Üniversitesi çatısı altında, farklı kurumlara, bu kurumlarda eğitim gören çocuklara, ilçeye ve ilçe halkına sağladıkları destekten dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Doç. Dr. Hatice Bahattin Ceylan ise Sinop Üniversitesinin bu tip sosyal sorumluluk projelerine önem verdiğini, daha önce ilçemize bir Resim Heykel Müzesi ve Sanat Galerisi kazandırdıklarını, şimdi ise gençlerin sosyal sorumluluk bilincini pekiştiren Akademiden Anaokuluna Sanat Projesiyle ilçede sanatsal etkileşimlerde bulunmaya devam ettiklerini ve bu tarz projelerle Üniversite-Şehir işbirliğine devam edeceklerini dile getirdiler.

Büşra ÇevikBüşra Çevik