Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2024 14:57

ATATÜRK’ E SAYGI İÇİN YÜRÜYECEKLER

Gerzeli Rekortmen Yürüyüşçü Mustafa Kıray ve Mehmet Tuncer Gerze'den Samsun’ a 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yürüyüş gerçekleştirecekler

ATATÜRK’ E SAYGI İÇİN YÜRÜYECEKLER

Ultra Doğa Yürüyüşçüleri Mustafa Kıray ve Mehmet Tuncer 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilçemiz Atatürk Anıtı önünden başlayarak Samsun Atatürk Anıtı önünde bitirmeyi planladıkları “Atatürk’ e Saygı Yürüyüşü” için hazırlıklarını tamamladı.

Doğanın Duygusal Hali belgeselinde de bir arada olan ekip Samsun yolculuklarına 16 Mayıs Perşembe günü saat 08.00' de başlayacak. Gerze’ den Alaçam’ a; Alaçam’ dan 19 Mayıs’ a; 19 Mayıs’ tan Samsun Atatürk Anıtı önüne 3 etap şeklinde yürüyeceklerini belirten daha önce Antalya Likya Yolu yürüyüş parkurunu rekor zamanlama ile bitirerek ödül alan, Gerze'den Anıtkabir'e; Gerze’ den Çanakkale’ ye; Gerze’ den Sinop’ a yürüyen Rekortmen Yürüyüşçü Mustafa Kıray ve yol arkadaşı Mehmet Tuncer, yola çıkmadan önce gazetemize açıklamada bulundu.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin ruhunu şad etmek, 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir yürüyüşle kutlamak istediklerini belirten ekip, “Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek az. Her zaman olduğu gibi kalpten gelen bir duyguyla Atatürk’ e saygı yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Atatürk ve şehitlerimiz için, onlara minnet duygumuzu belirtmek için Atatürk’ e saygı yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Perşembe sabahı buradan Atatürk Anıtı önünden yola çıkacağız ve yine Samsun’ da bulunan Atatürk Anıtı önünde yürüyüşümüzü sona erdireceğiz” ifadelerinde bulundular.

Büşra ÇevikBüşra Çevik