Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2024 08:47   Güncelleme : 16-05-2024 08:55

Ata'ya saygı için yürümeye başladılar

Gerzeli Rekortmen Ultra Doğa Yürüyüşçüsü Mustafa Kıray ve yol arkadaşı Mehmet Tuncer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Saygı Yürüyüşü için bu sabah Gerze'den Samsun'a yola çıktı.

Ata'ya saygı için yürümeye başladılar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk'ü Anma ve Saygı Yürüyüşüne çıkan Gerzeli Ultra Doğa Yürüyüşçüsü Mustafa Kıray, 16 Mayıs Perşembe sabahı saat 08.00'de Gerze Atatürk Anıtı önünden başladığı yürüyüşüne 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun Atatürk Anıtı önünde son verecek.

Yürüyüş ekibini, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Gerze Belediye Başkan Yardımcısı Şengül Şahin, 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Orhan Börekçi de yalnız bırakmazken Mustafa Kıray ve Mehmet Tuncer’ i Atatürk Anıtı önünden ilçe sakinleri uğurladı.

3 etapta tamamlamayı planladıkları Ata’ ya saygı yürüyüşü için ilk olarak Gerze’ den Alaçam’ a; Alaçam’ dan 19 Mayıs’ a; 19 Mayıs’ tan Samsun Atatürk Anıtı önüne yürüyerek 19 Mayıs Pazar günü kutlamalara katılacaklar.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin ruhunu şad etmek, 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir yürüyüşle kutlamak istediklerini belirten ekip, “Her yıl Gerze’ den Ata’ ya saygı yürüyüşü yapıyoruz. Bu sene sanırım 17’ ncisi olacak. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ümüzün ruhunu şad etmeye gidiyoruz. Tabii Cumhuriyet’ in 100. Yılı münasebetiyle ayrı bir mutluluk ve coşkuyla yürüyeceğiz. Atatürk’ ümüzün ve şehitlerimizin ruhları şad olsun. Atatürk Anıtı önünden yola çıkacağız ve yine Samsun’ da bulunan Atatürk Anıtı önünde yürüyüşümüzü sona erdireceğiz” ifadelerinde bulundular.

Büşra ÇevikBüşra Çevik