Spor
Giriş Tarihi : 20-07-2017 12:14   Güncelleme : 20-07-2017 12:48

Berkay, Anısına Basketbol Turnuvası

İstanbul'da bombalı saldırıda hayatını kaybeden Sinoplu üniversite öğrencisi Berkay Akbaş, anısına 20. yaş gününde düzenlenen "1. M. Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası" sona erdi

Berkay, Anısına Basketbol Turnuvası
 Aralık ayında İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Sinoplu Berkay Akbaş anısına 20. yaş gününde düzenlenen basketbol turnuvası tamamlandı.

Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) öncülüğünde İskele Meydanı Aşıklar Caddesi Amfisinde gerçekleştirilen turnuvaya, erkek ve kadın kategorilerinde 19 takım katıldı. Müsabakaların 3. günü gerçekleştirilen yarı final, üçüncülük ve final müsabakaları ile turnuva tamamlandı. Turnuvada; kızlar grubundan Sinop Yıldızlar ve erkekler grubundan yine Sinop Yıldızlar şampiyon oldu. Bu yıl ilki gerçekleştirilen turnuvanın sonunda, derece elde eden takımlara Berkay Akbaş'ın ailesi, turnuvanın final gününe katılan protokol üyeleri ve Akbaş ailesinin dostları kupa ve madalyalarını takdim etti. Üç gün süren müsabakalarda dereceye giren takımlara kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

Vali Yardımcısı Savaş Ünlü, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Berkay'ın çok genç yaşta hain bir terör saldırısı nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi. Türk milletinin şehitlerini asla unutmayacağını ifade eden Ünlü, "Böyle güzel bir organizasyonla çok genç yaşta hain bir terör saldırısında şehit verdiğimiz bu genç kardeşimizi andığınız için herkesi tebrik ediyorum. Verdiğimiz şehitleri hiçbir zaman unutmayacağız. Her zaman onları içimizde yaşatacağız. Her hainliğe, her tür saldırıya, her bir darbe girişimine, bölücü teröre karşı Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" dedi. Berkay Akbaş'ın babası Salim Akbaş ise oğlunun 20. yaş gününü coşkuyla kutladıklarını hatırlatarak, "Turnuvaya katılan tüm kardeşlerime, hakemlere, organizasyona destek verenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Basketbol turnuvasının ödül törenine; Sinop İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Berkay Akbaş’ın babası Salim ve annesi Zeynep Akbaş, Berkay'ın arkadaşları ile çok sayıda sporsever katıldı.


Kaynak vitrinhaber.com

Seda ŞengülSeda Şengül