Siyaset
Giriş Tarihi : 30-07-2017 00:42   Güncelleme : 31-07-2017 11:33

CHP’li Karadeniz: “Katliama izin vermeyiz"

Doğayı katledecek taş ocağının açılmasını kimse istemezken siz kim oluyorsunuz. Katliama izin vermeyiz” dedi

CHP’li Karadeniz: “Katliama izin vermeyiz"
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ayancık Çaybaşı Köyü’nde açılmak istenen taş ocağının köyün eşsiz güzelliklerini, su kaynaklarını, doğal hayatı yok edeceğini belirterek, “Kime sordunuz? Köy sakinlerine sordunuz mu? Muhtara sordunuz mu? Doğayı katledecek taş ocağının açılmasını kimse istemezken siz kim oluyorsunuz. Katliama izin vermeyiz” dedi.
CHP’li Karadeniz, Ayancık Çaybaşı Köyü sakinlerinin köylerinde faaliyete geçmeye hazırlanan taşocağının yaratacağı sağlık ve çevresel sorunların tedirginliğini yaşadığını söyledi. Kepez Mahallesinde Karayolları Genel Müdürlüğü için açılacak taşocağı üretim sahasını kimsenin istemediğini belirten Karadeniz, “Ayancık ilçemizin yemyeşil doğa harikası Çaybaşı Köyü taş ocağı tehdidi altında. Bu tehdidi ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz” dedi.
Çaybaşılıların kendilerine ve doğal zenginliklerine zarar verecek bir taşocağını bölgelerinde istemediğini vurgulayan Barış Karadeniz, “Hiçbirimiz, yatırımlara karşı değiliz. Ancak doğaya ve insan sağlığına zarar verecek her yatırım doğru yatırım değildir” diyerek şöyle devam etti: “Bölgede yaklaşık 850 ağaç kesilmek üzere işaretlendi. Çaybaşı Köylülerimiz tedirgin. Hiçbir vatandaşımız, Kepez Deresine, yaban hayata ve doğal zenginliğimize zarar verecek taş ocağını köylerinde istemiyor. Ormanı, su kaynaklarını ve doğal hayatı talan edecek olan taş ocağına izin verenler köylülere sormadılar. ‘Biz yaptık, oldu’ mantığıyla taşocağı kurmaya çalışıyorlar. Biz yatırımlara karşı değiliz. Biz Sinop’un yararına, vatandaşlarımızın yararına olan her projeye destek verir ve yanında oluruz. Ama siz Çaybaşı köyümüzün en değerli zenginliğine, ormanına, suyuna, yaban hayatına, güzelliklerine kötülük edeceksiniz. Bu kötülüğü yapmanıza izin vermeyiz.”
hakan akbaşhakan akbaş