Güncel
Giriş Tarihi : 15-05-2024 14:32   Güncelleme : 15-05-2024 14:37

Gençlik Haftası Yol Koşusu Yapıldı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında kız-erkek yol koşusu yapıldı

Gençlik Haftası Yol Koşusu Yapıldı

15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası kapsamında ilçemizde çeşitli sanatsal ve sportif etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda bugün İlçemiz Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlikler yol koşusu ile devam etti. Kızlarda Nehir Dalyan, erkeklerde Yağız Altuğ Sarıkaya düzenlenen yol koşusunda birinci oldular.

Ülkemiz genelinde 15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası ilçemizde de çeşitli etkinliklerle start verdi. 15 Mayıs Çarşamba günü başlayan ve 19 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek etkinlikler kapsamında kız- erkek yol koşusu yapıldı. Recai Kuruoğlu Bulvarında başlayan ve Alaattin Şahin Caddesinde (seyir terasında) son bulan koşularda kızlarda kızlarda Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ilk üçte yer aldı. Nehir Dalyan birinci, Melis Kübra Ergün ikinci, Nisanur Çetin üçüncü oldu. Erkeklerde ise, Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi öğrencisi, Modern Pentathlon Türkiye Şampiyonu Yağız Altuğ Sarıkaya birinci, Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Vahit Emir Ülker ikinci, Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Eren üçüncülüğü aldı.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri Gerze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Karaman ve Gerze Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amiri Serdar Tokur tarafından verildi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik