Güncel
Giriş Tarihi : 11-07-2024 17:33   Güncelleme : 11-07-2024 17:36

Gerze Belediyesinden "Hayvan Dostu Proje"

Gerze Belediyesi ilçemizde anlamlı bir projeye daha imzasını attı. Hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi ile sokaklardaki minik dostlarımız aç ve susuz kalmayacak.

Gerze Belediyesinden

Gerze Belediyesi tarafından sahipsiz sokak hayvanları için kullanılacak olan mama otomatları can dostlarımızın hizmetine sunuldu.

Proje kapsamında özel olarak yaptırılan Mamamatikler ilçemizin belli noktalarına konuşlandırılırken can dostlarımız için anlamlı bir farkındalık oluşturulacak.

Gerze Belediyesi’nin “Hayvan Dostu Belediyecilik” anlayışıyla hayata geçirdiği uygulamalarından biri olan Mamamatik ile sevimli dostlarımızın beslenme ve su ihtiyacı karşılanırken, sahipsiz hayvanlara da karşı farkındalık oluşturulması amaçlandı.

3 TL ile çalışan otomatlar şu anda ilçemize konuşlandırılırken Başkan Belovacıklı yaptığı açıklamada; “İsmini açıklamak istemeyen hayırsever vatandaşımızın desteğiyle ilçemizde anlamlı bir projeyi hayata geçirdik. Hayvan Dostu Belediyecilik anlayışıyla başlattığımız proje kapsamında sokaktaki canlarımıza mama ve su desteği sağlayacağız.3 TL ile çalışacak otomatlarda toplanan paralar yine onların mama ve su desteğine kullanılacak. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik