Duyurular
Giriş Tarihi : 09-07-2024 16:05

Gerze’ de 15 Temmuz programı belli oldu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu

Gerze’ de 15 Temmuz programı belli oldu

FETÖ' nün 15 Temmuz 2016' daki darbe girişiminin 8. yıl dönümü kapsamında Gerze’ de yapılacak program açıklandı.

Gerze Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamaya göre anma programı 15 Temmuz Pazartesi günü öğle namazından önce şehitlerimizin ruhuna Merkez Yeni Camide Kur’ an-ı Kerim ve Mevlit okutulacak ve okunan hatmi şeriflerin duaları yapılacak.

15 Temmuz Gazisi Uğur Çolak’ ın Gerze Kaymakamlığınca ziyaret edileceği kaydedilirken 15 Temmuz Pazartesi günü saat 20.45’ te Eski Cezaevi karşısından Merkez Yeni Camiye kadar Demokrasi Yürüyüşü yapılacağı; Gerze Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliklerin 15 Temmuz Pazartesi günü akşam namazının ardından 21.00’ den sonra İlçemiz Hükümet Konağı önünde icra edileceği belirtildi.

Hükümet Konağı önünde yapılacak programın şu şekilde olacağı kaydedildi:

“Kur’ an-ı Kerim okunması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması; Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı’ nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapması; İlçe Müftüsü Mustafa Aktaş’ ın iehitlik ve vatan sevgisi konulu konuşması; tören alanında 15 Temmuz 2016 tarihinde teşebbüs edilen hain darbe girişimi ile ilgili resimlerin ve görsellerin sergisi; sinevizyon gösterisi; Kur’ an-ı Kerim, kaside, şiirler ve şehitlerimize yazılan mektupların okunması; şehitlerimiz için dua yapılması; 15 Temmuz’ u 16 Temmuz’ a bağlayan gece saat 00.13’ te tüm camilerde sela okunması.”

Büşra ÇevikBüşra Çevik