Güncel
Giriş Tarihi : 31-05-2024 11:52   Güncelleme : 31-05-2024 11:55

Gerze Müftülüğü vekalet yoluyla kurban bağış standı açtı

Gerze İlçe Müftülüğü tarafından vekalet yoluyla kurban bağış standı açıldı. Gerze Müftüsü Mustafa Aktaş, gazetemize konuyla ilgili bilgiler vererek amaçlarının “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” şiarıyla iyiliği ve paylaşmanın güzelliğini daha geniş kitlelere ulaştırmak olduğunun altını çizdi

Gerze Müftülüğü vekalet yoluyla kurban bağış standı açtı

Kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlara yardımcı olmak niyetiyle, her yıl olduğu gibi bu yıl da Gerze Merkez Yeni Cami ve Yakup Ağa Konağı önünde vatandaşların vekalet yoluyla kurban bağışlarını rahatça yapabilmeleri için stant açıldı.

Gerze İlçe Müftülüğü tarafından açılan stantta ülke içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere "Vekaletle Kurban" alımına başlandı.

Açılan stantları ziyaret eden Gerze Müftüsü Mustafa Aktaş, vekalet yoluyla kurban kestirmek isteyen vatandaşları gazetemiz aracılığıyla bilgilendirdi. Aktaş, “bilindiği gibi kurban ibadetini vekaletle ifa etmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olunması amacıyla 1993 kurban itibaren Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yurt içinde ve yurtdışında vekaletle kurban organizasyonu düzenlenmektedir.”

745.535 HİSSE KURBAN EMANETİNİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRDIK

“Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yürütülen bu kıymetli organizasyonun amacı, kurbanlarını ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve hedefine uygun şekilde ifasını sağlayarak “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" şiarıyla iyiliği ve paylaşmanın güzelliğini daha geniş kitlelere ulaştırmaktır. Aziz milletimizin güveni ve teveccühüyle 2023 yılı vekaletle kurban organizasyonu kapsamında 745.535 hisse kurban emanetini yurt içinde ve gönül coğrafyamızda ihtiyaç sahipleri ile buluşturduk.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliği ile yürütülen vekaletle kurban organizasyonu, 2024 yılında da aynı azim ve kararlılıkla, yurt içinde 81 il ve 922 ilçe, yurt dışında ise 82 ülke 318 bölge olmak üzere planlanmıştır.

Unutulmamalıdır ki, büyük bir fedakarlık ve özveri ile yapılan bu organizasyon, sadece o anki ihtiyaçları karşılamakla kalmayıp, geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Milletimizin emanetlerini en iyi şekilde değerlendirerek, mazlum ve mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimizin de bayram sevinci yaşamasına vesile olunmaktadır.

Bu itibarla; gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kardeşliğimizin güçlenmesi doğrultusunda yardımlaşma ve dayanışmaya katkıda bulunmak, yolumuzu bekleyen kardeşlerimize umut olmak, ihtiyaç sahibi olan daha çok insanımıza ulaşmak amacıyla bizler de Gerze İlçe Müftülüğü olarak 2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında ilçemizde değerli vatandaşlarımızın kurban emanetlerini vekaleten almak için Merkez Yeni Camii ve Yakup Ağa Konağı önünde 2 adet vekaletle kurban bağış standı açtık. Kurban bağışlarını gerek stantlarımızdaki görevlilerimiz, gerek ilçe müftülüğümüz vasıtasıyla, gerekse PTT ve online olarak verebilirler. Tüm halkımızı bu kıymetli organizasyona katkı vermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik