Güncel
Giriş Tarihi : 18-05-2024 20:49   Güncelleme : 19-05-2024 10:18

Gerze müziğe Gençlik Konseri ile doydu

Gerze’de 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Yürüyüşü ve Gençlik Konseri düzenlendi

Gerze müziğe Gençlik Konseri ile doydu

Gerze’de Belediye Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma ve Gençlik Ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı ve gençlik konseri düzenlendi. Marşlar ve şarkılar eşliğinde meşaleler yakılarak yüründü. 

Saat 20.00’ de Eski Cezaevi önünde toplanan ilçe sakinleri marşlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Oldukça coşkulu bir şekilde, marşlar ve meşaleler eşliğinde sürdürülen yürüyüş Hükümet Konağı önüne kadar devam etti.

Burada kısa bir konuşma yapan Gerze Belediye Başkanı şu ifadeleri kullandı: "Bugün çok güzel bir gün. 16 Mayıs 1919' da İstanbul' dan başlayıp 19 Mayıs 1919' da Atatürk' ün Samsun' a çıkmasıyla başlayan kurtuluş mücadelesi büyük savaşlar sonunda başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atamız bu güzel Cumhuriyet' i sizlere emanet etti. Ey gençler, bu ülkenin sahipleri sizlersiniz. Cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Ne mutlu Türküm diyene!"

Başkan Belovacıklı' nın konuşmasının akabinde Gerze Halk Eğitimi Merkezi folklor takımı sahneye çıktı.

Yöremize ait oyunların sergilendiği gösterinin ardından Gerzeliler vokalde Ergun Kara, Davulda Can Burak Koluman, Elektro Gitarda Harun Belovacıklı, Bass Gitar & Back Vocal Gazi Karasoy, Bağlama & Back Vocal Deniz Mızraklı’ nın bulunduğu Grup İZ’ in söylediği şarkılarla doyasıya eğlendi.

Gençlik Yürüyüşüne Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, İlçe Protokolü, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, spor kulüpleri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik