Güncel
Giriş Tarihi : 05-06-2024 16:34   Güncelleme : 05-06-2024 16:36

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü: “Orman Vatandır!”

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü görevli personelleri tarafından orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla gerekli çalışmalar devam ediyor

Gerze Orman İşletme Müdürlüğü: “Orman Vatandır!”

Hava sıcaklıkların gittikçe artması ve kalabalıklaşan nüfus ile birlikte artan yangın riskine karşın, ilçemiz de tüm kurumlar konuya dikkat çekmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Gerze Kaymakamlığı koordinesinde Gerze Orman İşletme Müdürlüğü personelleri, ilçemizde ve köylerimizde vatandaşların çoğunlukla kullandığı alanlarda konuya dikkat çekmek amacıyla bilgilendirici afişler asılıyor, vatandaşlar bilgilendiriliyor.

Orman yangınlarının %88' inin insan kaynaklı sebeplerle çıktığının altını çizen yetkililer ormanlarımızı korumak düşüncesinde birleşirsek ve ormanlarımızın çevresinde bu bilinçle hareket edersek, orman yangınlarının önüne geçebilir ifadelerine yer verdi.

“İzmarit atma yangını önle”, “ateş yakma yangını önle”, “çöp atma yangını önle”, “mangal veya kamp için yaktığınız ateş, orman yangınına sebep olabilir” şeklinde pankartlar asılırken pankartlarda şu bilgilere yer verildi: “Orman yangınlarının başlıca sebeplerinden bir diğeri de anız yangını. Orman içinde veya bitişiğinde tarlalarda istenmeyen ot veya anız temizliği için yakılan ateşin kontrolden çıkarak ormana sıçrama ihtimali çok yüksek. Ülkemizde yasak olan ve tarımsal açıdan yarardan çok zarar getiren anız yakmaya son verelim.”

Büşra ÇevikBüşra Çevik