Güncel
Giriş Tarihi : 02-09-2016 10:05   Güncelleme : 02-09-2016 10:49

Gerze'de 7 Devlet Memurunun Görevine Son Verildi

Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarılırken, Sinop'ta da bir çok kişinin görevine son verildi.

Gerze'de 7 Devlet Memurunun Görevine Son Verildi
 KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarılırken, görevine son verilenler arasında Sinop eski Valilerinden Merkez Valisi Ahmet Cengiz, Sinop Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Saraydüzü Kaymakamı Yusuf Özbey, Dikmen İlçe Müftüsü Sami Sipahioğlu ile çok sayıda kamu görevlisi bulunuyor.

  Görevden tasfiyelerde Sinop'ta başı Milli Eğitim çekti. İl genelinde milli eğitimde çoğu öğretmen 76 kişinin işine son verildi. 

Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile işine son verilen kamu görevlilerinin bulunduğu bazı kurumlar şunlar;

Sinop Üniversitesi; 1 profesör, 3 öğretim görevlisi, 6 yardımcı doçent, 1 uzman, toplam: 11 kişi 

Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı; 1, tekniker, 1 şoför ve 1 şube müdürü

 Milli Eğitim Bakanlığı; Sinop merkez; 19 öğretmen, 1 şef, 1 teknisyen, Ayancık: 8 öğretmen, Boyabat 25 öğretmen, 1 teknisyen, 1 veri hazırlama memuru, Durağan'da 11 öğretmen, Gerze; 5 öğretmen, 1 veri hazırama memuru, Türkeli 3 öğretmen olmak üzere 76 kişi

Diyanet İşleri Başkanlığı; Sinop merkez 2 imam, 1 kuran kursu öğreticisi, 1 vaiz, Boyabat ilçesi; 2 imam hatip, 1 müezzin, 1 hizmetli, Dikmen; İlçe Müftüsü, Durağan; 1 İmam Hatip, 1 Müezzin, 1 Memur, Gerze; 1 imam Hatip Toplam; 12 kişi

 Aile Sosyal Politikalar; 1 bilgisayar işletmeni, 1 araştırma görevlisi, 

Gençlik Spor: 1 eğitim uzmanı

Orman ve Su işleri Bakanlığı Sinop 10 bölge Müdürlüğü; 1 Şube Müdürü

Sağlık Bakanlığı; Sinop Merkez 1 Uzman Tabip, 2 sağlık memuru, 1 hemşire, 1 diş tabibi, Boyabat; 1 sağlık memuru, Durağan 2 sağlık memuru, Gerze 1 sağlık memuru. 

Devlet Hava Meydanları 1 hava trafik kontrolörü, 1 memur.

 Gümrük Muhafaza; 1 Memur

Yılmaz GökgözYılmaz Gökgöz