Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2017 16:04   Güncelleme : 12-09-2017 16:34

Gerze'de Amatör Balıkçılar Yarıştı

Samsun Amatör Dost Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği (SAMBAD) tarafından Gerze’de "Amatör Balıkçılar Yarışması" düzenlendi

Gerze'de Amatör Balıkçılar Yarıştı

Samsun Amatör Dost Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği (SAMBAD) tarafından Gerze’de "Amatör Balıkçılar Yarışması" düzenlendi.

 

İlçemiz Gerze sahilinde düzenlenen yarışmaya Samsun, Sinop, Amasya’dan amatör balıkçılar katıldı. Katılımın büyük ilgi gördüğü yarışmada, 43 santim levrek tutan Mustafa Altınkök birinci, 38 santim levrek tutan Recep Karaman ikinci, 34 santim levrek tutan Kasım Gürses üçüncü ve 26 santim eşkina tutan İbrahim Üresin dördüncü oldu. Dereceye giren balıkçılara olta makinesi ve çeşitli hediyeler verildi.

 

SAMBAD Başkanı Ergin Demiroğıu yaptığı açıklamada, "Bugün burada birlikteliğe ve dostluğa olta attık. Aslında kaybedenin olmadığı çok güzel bir yarışma gerçekleştirdik. Her şeyden önemlisi de amatör balıkçılığın geleceği adına umut taşıyan bir adım daha atmış olduk. Ben inanıyorum ki günler geçtikçe bizlerin taşıdığı sorumluluklar konusunda daha da bilinçleneceğiz. Doğru avlanma yöntemleri, sürdürülebilir avcılık, avcılığa ve avdaşa aynı zamanda doğaya ve çevreye saygı konusunda dağarcığımıza yeni veriler ekledik. SAMBAD olarak her geçen gün daha güzel işlere imza atabilmek için uğraş veriyoruz. Sizlere bize göstermiş olduğunuz ilgi ve vermiş olduğunuz destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Erkan TaşErkan Taş