Güncel
Giriş Tarihi : 20-05-2024 12:03   Güncelleme : 20-05-2024 12:04

Hıdırellez, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor

Baharın müjdeleyicisi Hıdırellez köylerimizde farklı etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor

Hıdırellez, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor

İlçemize bağlı Sarnıç köyü Şıhlı Mahallesinde yıllardan bu yana yapılan ve geleneksel hale gelen Hıdırellez Bayramı bu yılda kutlandı.

Hıdırellez, ilçemize bağlı Sarnıç köyü Şıhlı Mahallesinde bu yıl büyük bir coşku ile düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde hazırlanan alanda kazanlar kuruldu, keşkekler hazırlandı ve ardından davetlilere ikram edildi.

Şıhlı Mahallesinde baharın gelmesini kutlayan ve köyde bulunan muhterem insanları yâd eden vatandaşlar, Sarnıç köyüne akın etti. Öğle namazının ardından hep birlikte köyün manevi değerlerinden olan şahsın kabrine tekbir ve dualarla yüründü. Kabrin başında yapılan duaların ardından yine dualar eşliğinde ikramların yapılacağı alana geçildi.

Sarnıç köyü Muhtarı Sedat Yolalan, etkinliğe katılanları da tek tek karşılarken baharın müjdeleyicisi Hıdırellez’ in güzelliklerle gelmesini temenni ettiğini belirtti. Program hakkında konuşan Sarnıç köyü Muhtarı Sedat Yolalan, uzun zamandır bu programa hazırlandıklarını belirterek emeği geçen köylülerine, kurumlara ve katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Etkinlik yapılan ikramların ardından son buldu.

Büşra ÇevikBüşra Çevik