Siyaset
Giriş Tarihi : 07-09-2017 12:25   Güncelleme : 07-09-2017 13:02

İlçe Başkanı Karaman İstifa Etti

Ak Parti Gerze İlçe Başkanı İzzet Karaman, Görevinden İstifa Ettiğini Duyurdu

İlçe Başkanı Karaman İstifa Etti
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM’deki grup toplantısına yapmış olduğu teşkilatlarda ki değişiklik sinyalinin ardından Gerze İlçe Teşkilatında da değişikliğe gidildi.

Bu kapsamda Gerze İlçe Başkanı İzzet Karaman bir basın açıklaması yaparak ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini gazetemiz üzerinden kamuoyuna duyurdu.

Karaman'ın yaptığı açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

Değerli Hemşehrilerim,

Allah'ın selamı, sizin ve tüm Mü'minlerin üzerine olsun...

İl Başkanımız, Milletvekilimiz ve Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde; 2019 Mart Ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacağımdan, 3,5 senedir sürdürmekte olduğum Ak Parti Gerze İlçe Başkanlığı görevimi, 6. Olağan kongrede aday olmayarak sonlandırmış bulunmaktayım.

Bu zaman zarfı içerisinde benden maddi-manevi desteklerini esirgemeyen; başta, görev aldığım günden itibaren berbaber yürüdüğümüz ve sonuna kadar da tüm hizmetlerimizde beraber olacağımız çok kıymetli dava arkadaşlarım İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz olmak üzere, Kadın Kolları Başkan ve Yönetimine, Gençlik Kolları Başkan ve Yönetimine, Belediye Meclis Üyelerine, muhtarlarımıza, mahalle ve köy başkanlarımıza ve bu davaya gönül veren tüm gönüldaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal ediniz.

Hem 2,5 yıllık çalışma süresinde, hem de bundan sonraki planlar doğrultusunda, kendisi ile çalışmaktan büyük onur duyduğum İl Genel Meclisi Üyemiz Sayın Ahmet Burma’ya ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.

Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Başkan ve Yönetim Kuruluna, Gerze İmam Hatip Lisesi Derneği (GEİMDER) Başkan ve Yönetim Kuruluna, TUGVA Derneği Başkan ve Yönetim Kuruluna, ismini sayamadığım tüm sivil toplum örgütlerine de teşekkür ederim.

Devletimizin bekası için ve halkımızın müreffeh bir yaşam sürmeleri adına görevini layıkıyla yapan tüm kamu personeline teşekkür ederim.

Bizim için asıl olan davamızdır. Bu uğurda bulunduğumuz her konum birer araçtır. Rahman gerçek dava erlerinin sayısını arttırsın.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

hakan akbaşhakan akbaş