Güncel
Giriş Tarihi : 14-06-2024 13:31   Güncelleme : 14-06-2024 13:33

Jandarma Teşkilatı 185 yaşında!

Gerze İlçe Jandarma Komutanlığı teşkilatın kuruluş yıl dönümü nedeniyle Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı’ yı ziyaret etti

Jandarma Teşkilatı 185 yaşında!

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 185. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Gerze’ de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Jandarma Teşkilatı'nın 185' inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Gerze İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Sadi Özkan ve İlçe Jandarma Komutanlığı askeri personelleri Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı’ yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kaymakam Arabacı’ ya faaliyetleri hakkında bilgi veren Özkan, Jandarma Teşkilatının 185' inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını, böyle büyük ve onurlu bir ailenin üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtti.

Kaymakam Arabacı’ da Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümü kutlayarak, "İlçemizde huzur ve güven ortamının tesisinde gösterdiğiniz büyük gayret ve özveriden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle başta başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum" diye konuştu.

Büşra ÇevikBüşra Çevik