Duyurular
Giriş Tarihi : 06-06-2024 15:15   Güncelleme : 06-06-2024 15:16

LÖSEV: “Her kurban lösemili çocuklara can!”

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı yetkilileri ilçemizi ziyaret ederek, LÖSEV’ e bağışlanan kurbanın lösemili çocuklara taze et olarak verildiği aktarıldı.

LÖSEV: “Her kurban lösemili çocuklara can!”

Yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) yetkilileri ilçemizi ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette LÖSEV’in 15 yıldır vatandaşlardan vekalet alarak hijyenik et entegre tesislerinde noter, din görevlisi ve veteriner hekim huzurunda kurbanın kesildiği ve 12 ay boyunca lösemili çocuklara taze et olarak verildiği, yaklaşan kurban bayramında vekaleten kesilen kurbanların lösemili hastalara umut olmak adına yapıldığını ve vatandaşlardan destek beklediklerini belirtti.

LÖSEV BAĞIŞ BEKLİYOR!

Yetkililer yaptıkları açıklamada; “Lösemi ve Kanser hastası Çocuklarımız ile bütün Yetişkin Kanser Hastalarımıza LÖSANTE Hastanemiz'de ücretsiz tanı ve tedavi hizmeti sunuyor, maddi ve sosyal yardımlarımız ile yalnız bırakmıyor, hayatlarını kurtarıyoruz.

LÖSEV olarak 15 yıldır sizlerin vekaletini alarak hijyenik et entegre tesislerine gidiyor; noter, din görevlisi ve veteriner hekim huzurunda kurbanınızı kesiyor; Lösemili Çocuklarımıza 12 ay boyunca taze et olarak dağıtıyoruz, evlerine kadar götürüyoruz.

Ayrıca hastanemizde tedavi olan ve köyümüzde misafir kalan Lösemili Çocuk ve Yetişkin Kanser hastalarımıza yediriyoruz.

"Kim bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi sayılır Maide Suresi'nin 32. Ayetindeki gibi Yüce Allah'ın rızasını kazanmaya yönelik bir ibadet olan kurban bayramında kesilen kurban etleri Allah'a ulaşmaz. Ona bağlılığınız ve yaptığınız İyilikleriniz ulaşacaktır. Parasızlıktan tedavi olamayan Lösemili Çocuğu veya kanser hastasını bağışlarınızla iyileştirmek, onların ve ailelerinin yüzünü güldürmek de en güzel ibadettir” denildi.

LÖSEV’ e bağış yapmak isteyenlerin https://www.losev.org.tr adresinden veya 0312 447 06 60 ve 0312 666 7 666 numaralı telefonlardan bilgi alabileceği kaydedildi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik