Siyaset
Giriş Tarihi : 27-02-2023 15:24   Güncelleme : 27-02-2023 15:29

MAVİŞ: “YARALARIN SARILMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, “El ele vereceğiz, yaralarımızın sarılması için ne gerekiyorsa Devlet-Millet dayanışmasıyla yapacağız” dedi.

MAVİŞ: “YARALARIN SARILMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin hemen ardından, bölgeye ilk ulaşan isimlerden biri de AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş oldu.

6 Şubat sabahı AK Parti Genel Merkezi tarafından Adıyaman iline görevlendirilen Maviş, ilk andan itibaren bölgedeki ihtiyaçların saptanması, eksikliklerin giderilmesi ve yardım faaliyetlerinin koordine edilmesinde görev aldı.

Maviş, depremden en çok etkilenen Adıyaman Gölbaşı ve Besni ilçelerinde de hem ilçe merkezi hem de köy ziyaretleri yaparak depremzede vatandaşlarla bir araya geldi.

ÜLKECE YÜREĞİMİZ YANDI

Türkiye'nin deprem acısını yüreğinde yaşadığını belirten Milletvekili Maviş, "Ülkemiz çok büyük bir afet ve acı yaşadı. Ülkece yüreğimiz yandı. En büyük üzüntümüz yitirdiğimiz canlarımızdır. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

DAYANIŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ YAŞANDI

Deprem sonrası bölgede büyük bir dayanışma ve kenetlenmenin yaşandığını aktaran Maviş, “Deprem felaketinin hemen ardından Türkiye olarak birbirimize kenetlendik, depremzedelerimizin yanında olmak için seferber olduk. Bir kez daha gördük ki Türkiye iyilik yurdudur. Kumbarasındaki parayı afetzede kardeşlerine gönderen minik yavrularımızdan, kolundaki bileziği bağışlayan ev hanımlarımıza, tüm birikimini gözünü kırpmadan gönderen amcalarımızdan, depremzedelere evini, yuvasını açan ailelerimize kadar, bu ülkenin her bir insanı yardımlaşmanın en güzel örneğini sergiledi. Allah milletimizden razı olsun. İnşallah her zaman olduğu gibi el ele vererek yaralarımızın sarılması için ne gerekiyorsa Devlet-Millet dayanışmasıyla yapacağız" dedi

TÜM KURUMLARIMIZ HAYATIN NORMALE DÖNMESİ İÇİN ÇALIŞIYOR

Bölgede hayatın en kısa sürede normale dönmesi için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen Maviş, “Bir yandan enkaz temizleme çalışmaları sürüyor, bir yanda da geçici konaklama alanları için konteyner kentler oluşturuluyor. Kısa sürede hayatın normale dönmesi için tüm kurumlarımız büyük bir gayretle çalışıyor” diye konuştu.

AFET KONUTLARINI 1 YIL İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ

Yeni yapılması planlanan afet konutları hakkında da açıklamalarda bulunan Maviş, "Sayın Cumhurbaşkanımız her gittiği yerde vurguluyor. Aynı zamanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum da yoğun bir şekilde çalışıyor. 10 ilimizde eş zamanlı cumhuriyet tarihimizin en büyük afet konut seferberliğini başlatıldı. Allah’ın izniyle 1 yıl içerisinde evi yıkılan vatandaşlarımızın tamamının evlerini yapacağız” dedi.

AdminAdmin