Siyaset
Giriş Tarihi : 09-02-2024 16:05   Güncelleme : 09-02-2024 16:23

“MEVCUT ADAYI 31 MART SEÇİMLERİNDE DESTEKLEMEYECEĞİZ”

Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, belediye başkanı aday adayları ve belediye meclis üyeleri yaptıkları basın açıklamasıyla mevcut adayı desteklemeyeceklerini açıkladılar

“MEVCUT ADAYI 31 MART SEÇİMLERİNDE DESTEKLEMEYECEĞİZ”

Belediye Başkanı Cevat Şensoy, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Yapılan basın açıklamasında, 40 yıl sonra Gerze’ yi AK Parti ile buluşturduklarını ancak bugün İlçe Teşkilatının durumunun içler acısı olduğu belirtildi.

Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları 31 Mart seçimlerinde mevcut adayı desteklemeyeceklerini kaydederken, “Ak Patimize gönül vermiş değerli Partililerimiz, Sayın Basın Mensupları.

Bizler; Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Bakanı Aday Adayları olarak; bugüne dek partimiz adına üzerimize düşen tüm görevleri canla başla yerine getirdik. Sizlerin de desteği ile Gerze’mizde 40 yıl sonra belediyemizi kazandık. Cumhurbaşkanımızın ve parti tüzüğümüzün ilkeleri doğrultusunda inandığımız değerlerden vazgeçmedik.

Ancak bugün AK Parti Gerze İlçe Teşkilatının geldiği durum içler acısıdır.

Zira partimizden belediye başkan aday adayı dahi olmayan, milletvekilimiz ve partimizin üst düzey yöneticileri hakkında ağıza alınmayacak sözler sarf eden ve partimizde aldığı görevleri tamamlayamayan bir kişinin Gerze’ye dikte edilmesini kabul etmek mümkün değildir.

Bu durum 2019 seçimlerinden bugüne dek canını dişine takarak çalışarak partimize hizmet eden ve partimize gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza yapılmış bir hakarettir.

Bu nedenlerle, göstermelik anket oyunları ile yaratılan algı ve hesaplar ile genel merkezimize aldırtılan bu karar vicdanları rahatsız ettiğinden, mevcut adayı 31 Mart seçimlerinde desteklemeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bizi dinlediğiniz için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

Büşra ÇevikBüşra Çevik