Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2017 11:02   Güncelleme : 29-08-2017 20:22

Nazım Maviş'ten 30 Ağustos Mesajı

AK Parti Sinop Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Nazım Maviş'ten 30 Ağustos Mesajı

AK Parti Sinop Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Maviş, 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle öncelikle vatanımızın kurulmasında ve onun ilelebet muhafaza edilmesinde canlarını yitiren bütün aziz şehitlerimiz ve 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, onların bıraktığı kutsal mirası korumak için canla ve başla çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Atatürk'ün "Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir" sözü, ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz, her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur. Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanları ile birlikte 15 Temmuz kahramanları ve aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordumuzun ve Sinoplui hemşehrilerimin Zafer Bayramını yürekten kutluyorum" diye belirtti.

Erkan TaşErkan Taş