Güncel
Giriş Tarihi : 23-05-2024 14:14   Güncelleme : 23-05-2024 14:16

Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

“Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkındaki Yönetmelik” gereğince oluşturulan Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu, Kaymakam M. Deniz Arabacı başkanlığında toplandı

Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

Gerze’ de Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi. Orman yangınlarıyla mücadelede yürütülecek faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin bilgilerin verildiği “Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı” Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı başkanlığında ve ilgili kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeşilin korunmasında koordineli bir şekilde yürütülecek mücadele için yapılacak çalışmalar ve olası yangınlarda yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

Orman yangınları ile mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşları tarafından alınması gereken tedbirler, görev ve sorumluluklar ile ilgili kurumlar arasında koordinasyonu gerektirecek konular görüşülürken alınan kararlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Büşra ÇevikBüşra Çevik