Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2024 10:42   Güncelleme : 17-05-2024 10:44

SAHİL BANDI ARTIK DAHA GÜZEL DAHA FERAH

Vatandaşların yürüyüş yapmak için sıklıkla kullandığı sahil bandındaki balıkçı ağları kaldırıldı

SAHİL BANDI ARTIK DAHA GÜZEL DAHA FERAH

Gerek Gerzeli gerekse ilçe dışından misafir olarak gelen vatandaşların uğrak duraklarından bir olan sahil bandındaki balıkçı ağları, yürüyüş bandını işgal ediyordu. Bu kapsamda Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, balıkçılarla bir araya gelerek ortak bir çözüm noktası buldu. Sahil bandındaki balıkçı ağların bir kısmı mağazalara kaldırılırken bir kısmı belli bir alana toplandı.

Bu doğrultuda sahilde bir düzenlemeye daha gidildi. Gıda ve hediyelik eşya kulübeleri de ayrı bölgelere toplanırken Gerze’ nin sahil bölgesi güzel ve ferah bir görünüme kavuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, “Vatandaşlarımızın en çok kullandığı alan olan Gerze Liman içi sahil bandında düzenlemeler yaptık. İlk olarak balıkçı kardeşlerimizle ortak fikir birliğine vararak balıkçı ağları hususunda düzenleme yaparken kulübelerimizde de alan düzenlemesi uyguladık. Bizlere bu hususta yardımcı olan Gerze Balıkçı Kooperatifine, balıkçı kardeşlerimize ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik