Spor
Giriş Tarihi : 02-06-2024 13:04   Güncelleme : 02-06-2024 13:08

Şampiyon Çeşmesi ‘Sarı-Kırmızı’

Gerze’de, uzun yıllardır taraftar geleneği olarak gerçekleştirilen “çeşme boyama” etkinliği bu yıl da yerine getirildi

Şampiyon Çeşmesi ‘Sarı-Kırmızı’

Galatasaray taraftarları 24. şampiyonluğu kutluyor. Konyaspor ile Galatasaray arasında oynanan maçı sarı kırmızılı takım, 3-1 kazanan Galatasaray, Süper Lig'deki 24. şampiyonluğunu elde etmiş, maçın bitiş düdüğüyle birlikte sarı-kırmızılı taraftarlar, kutlamalar için yurdun dört bir yanında olduğu gibi ilçemizde de sokaklara dökülmüştü.

İlçemiz General Osman Pamukoğlu Caddesi’nde bulunan ve her yıl şampiyon olan futbol takımının renklerine boyanan Şampiyon Çeşmesi, bu yıl 2023-2024 Süper Lig şampiyonu Galatasaray’ ın renklerine boyandı.

Taraftar Çeşmesinin her yıl şampiyon olan futbol takımının renklerine boyanması geleneği 41 yıldır devam ediyor.

2 yıl üst üste şampiyon olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen sarı-kırmızılı takımın taraftar grubu ultrAslan’ ın Gerze Temsilcisi İsmail Sunar, “şampiyon olduğumuz için oldukça mutluyuz, gururluyuz. Geçtiğimiz yıl, Taraftar Çeşmesini sarı kırmızılı renklere bürümüştük, bu sene de gelenek bozulmadı ve şampiyon biz olduk.

Geleneksel hale gelen Şampiyon Çeşmesini boyamak bizlere nasip oldu. Marşlarımızı söyleyerek, tezahüratlarımızı yaparak, meşalelerimizi yakarak şampiyonluk coşkumuzu yaşamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik