Güncel
Giriş Tarihi : 19-06-2024 11:34

Sazak köyü, Karakucak Güreşleri büyük ilgi gördü

Sazak köyü bu yıl ilk kez düzenlenen Karakucak Güreşleri ve Piknik Şöleni yüzlerce misafir ağırladı

Sazak köyü, Karakucak Güreşleri büyük ilgi gördü

İlçemize bağlı Sazak köyünde Karakucak Güreşleri ev Piknik Şöleni düzenlendi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen güreşlerde şampiyon güreşçiler bir araya gelerek ter döktü. Kurban Bayramının 3. Gününe denk gelen 18 Haziran Salı günü Sazak köyünde kurulan Er Meydanı, Geleneksel Güreşler Federasyonu Sinop İl Temsilcisi Adil Yiğit, ilçemizin yetiştirdiği Milli Güreşçi ve Antrenör Mustafa Yiğit ve Sazak köyü Muhtarı Engin Yılmaz organizatörlüğünde yapıldı.

Er Meydanında Milli Güreşçi Karakucak Altınkemerli Baş Pehlivanı Ömer Faruk Kalendar, Dünya Şampiyonu Ömer Faruk Karadeniz, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Murat Özkan, Karakucak Baş Pehlivanı Bekir Demirtaş, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Selami Güngör, Dünya Şampiyonu Kırkpınar Baş Pehlivanı Rıza Yıldırım, Milli Güreşçi Baş Pehlivan Faruk Bafralı, Baş Pehlivan Mustafa Yıldız, Türkiye Şampiyonu Karakucak Baş Pehlivanı Arif Güler, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonu Baş Pehlivanı Ali Tugay Tekeşen gibi birbirinden değerli şampiyonlar güreşti.

Yerli ve yabancı yüzlerce misafiri Karakucak Güreşleri ve Piknik Şöleninde ağırlayan Sazak köyü Muhtarı Engin Yılmaz, Ata sporumuz Karakucak Güreşlerini yaşatmak ve Kurban Bayramını kutlamak üzere bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını, davetlerine icabet edip şenliğe katılan herkese teşekkür etti.

Sazak köyü Muhtarı Engin Yılmaz, “bu sene köyümüzde ilk defa böyle bir etkinlik düzenledik. Karakucak Güreşleri ve Piknik Şölenimize ilgi oldukça güzel oldu, bu etkinliği gelenekselleştirmek ve her yıl gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Büşra ÇevikBüşra Çevik