Güncel
Giriş Tarihi : 20-05-2024 12:55

SİNDER, Samsun’dan gelen engelli bireyleri ağırladı

Sinop İş İnsanları Derneği (SİNDER), Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 18 Mayıs Cumartesi günü Atakum 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyelerini Sinop’ta ağırladı

SİNDER, Samsun’dan gelen engelli bireyleri ağırladı

SİNDER binasında yapılan kahvaltıyla başlayan etkinlikler, Sinop Tarihi Cezaevi, Sinop Arkeoloji Müzesi, ve Şahin Tepesi gezilerinin ardından akşam yemeği ile sona erdi.

Başkan Yılmaz Öz ile birlikte SİNDER Başkan Yardımcısı Ali Gündoğdu, SİNDER Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Koka, dernek üyeleri Seda Karaaslan ve İlhan Çelik, Sinop Spastik Çocuklar Derneği ve Özel İlkevim Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Berrin Gürleyen, Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şubesi Başkanı Murat Karagülmez ve Başkan Yardımcısı Akif Dinç de etkinliklere katılarak misafirlerle bir araya geldi.

Samsun’dan gelen misafirleri Sinop’ta ağırlamaktan dernek olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade eden SİNDER Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Öz şunlar ifade etti; “Bugün Atakum 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Deniz Bora Hanım, yönetim kurulu üyeleri, hocaları ve engelli öğrencilerini Sinop İş İnsanları Derneği olarak ağırladık.

Öncelikle belirtmek isterim ki hepimiz birer engelli adayıyız ve engellilerin toplumsal hayatta daha rahat etmelerini sağlamak hepimizin görevi.

Atakum 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği yönetici ve öğrencilerine misafirimiz oldukları için çok teşekkür ediyorum.”

Büşra ÇevikBüşra Çevik