Güncel
Giriş Tarihi : 06-03-2019 10:48   Güncelleme : 06-03-2019 11:08

Sinop’lu Anne Ve Kızı Evlerinde Öldürüldü

İstanbul Bahçelievlerde evlerine girilerek Sinop'lu olduğu öğrenilen anne ve kızını öldürdüler

Sinop’lu Anne Ve Kızı Evlerinde Öldürüldü

İstanbul Bahçelievler'de hırsız oldukları düşünülen kişi ya da kişiler, girdikleri evde anne Kezban Ercan ile kızı Ayşe Solmaz'ı  öldürdü.

Bahçelievler, Zafer Mahallesi, Canan Sokak üzerinde bulunan bir apartmanın birinci katına dün akşam saatlerinde hırsızlık yapmak için girdiklerinden şüphelenilen kişi ya da kişiler, o esnada evde bulunan anne Keziban Ercan (82) ve Ayşe Solmaz'la (52) karşılaştı. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler, anne ve kızını öldürdü.

İÇERİ GİRDİĞİNDE KORKUNÇ MANZARAYLA İLE KARŞILAŞTI

Öğle saatlerinde namaza gitmek için evden çıktığı öğrenilen ve kayınvalidesi Keziban Ercan ile eşi Ayşe Solmaz'dan uzun süre haber alamayan İsmail Soymaz, saatler sonra eve geldiğinde komşularının yardımıyla kapıyı açtı. İçeri girdiklerinde karşılaştıkları korkunç manzara üzerine komşular, sağlık ve polis ekiplerine ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, yaptığı inceleme sonucunda, anne ve kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Sağlık ekipleri anne kızının vücudunda herhangi bir bıçak yada silahla yaralanma izine rastlamadı. Asayiş ekipleri cinayet mahallinde güvenlik önlemi alırken, eve gelen Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de delil toplama çalışması yaptı. Polis ekipleri anne kızın boğularak öldürüldüğü şüphesi üzerinde duruyor.

OLAYI DUYARAK EVE GELEN YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Olayı duyan eşi ve yakınları sinir krizi geçirdi. Sinoplu ailenin yakınları ve hemşerileri olan yüzlerce kişinin, gecenin ilerleyen saatlerine dek sokaktaki bekleyişi sürdüğü öğrenildi.

Cinayete kurban giden anne ile kızın cesetlerinin cenaze aracına taşınmasının ardından gazetecilere bir açıklama da yapan öfkeli kalabalık, bu ve benzeri olayların sorumluların bulunması için Emniyet Genel Müdürlüğü ve diğer yetkililere çağrıda bulundu. Onlarca kişi, idamın getirilmesi için slogan attı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AdminAdmin