Güncel
Giriş Tarihi : 14-11-2017 07:29   Güncelleme : 14-11-2017 09:29

Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor

Sinop Samsun Karayolu, Yaykıl Köyü mevkiinde Çoto, Teke Hasan Mahallesi ve Mahmuttırı Köyü gibi bir çok noktaya bağlantıyı sağlayan alt geçidin bağlantı yollarının yapımına başlandı

Sorunlu Alt Geçitte Problem Çözülüyor

Sinop Samsun Karayolu, Yaykıl Köyü mevkiinde Çoto, Teke Hasan Mahallesi ve Mahmuttırı Köyü gibi bir çok noktaya bağlantıyı sağlayan alt geçidin bağlantı yollarının yapımına başlandı.

Yaykıl Köyü mevkiindeki bu alt geçidi kullanan vatandaşlar, köylerine giden yolların alt geçitle bağlantısının kamulaştırma ile ilgili yaşanan bir sıkıntıdan dolayı yapılamaması nedeniyle uzun süre mağdur olmuşlardı. Yaklaşık 6 kilometre ileride ki Karlı Köyü kavşağından dönerek ulaşımlarını sağlayan vatandaşların bu çilesi sona eriyor.

Özellikle yağmurlu havalarda burada oldukça fazla su ve çamur biriktiğini söyleyen vatandaşlar, olumsuz hava koşullarında alt geçidin kullanılamadığını belirterek yetkililere seslenmişlerdi.

Yaşanan bu olumsuzluklar üzerine Çelikler A.Ş. alt geçidin yapımına başladı. Çalışmaların başladığı bölgede alt geçidin çevre yollarla bağlantısını sağlamak için iş makineleri yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Bağlantı noktalarıyla birleştirildikten sonra gerekli düzenlemelerin yapılmasıyla araç ve yaya kullanımına açılacak olan alt geçit o bölgede yaşayan vatandaşlara da rahat bir nefes aldıracak.

Ercan ÖZCAN / Gerzeninsesi

AdminAdmin