Güncel
Giriş Tarihi : 23-03-2017 11:09   Güncelleme : 23-03-2017 11:11

Terörü Öven İşten Atılacak

Terör örgütlerine destek veren ve terör propagandası yapan personelin sözleşmesi feshedilecek

Terörü Öven İşten Atılacak
Kamuda çalışan sözleşmeli personelle ilgili yeni düzenlemeler yürürlüğe girdi. Bu kapsamda terör örgütlerine destek veren ve terör propagandası yapan personelin sözleşmesi feshedilecek.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, terör örgütleriyle eylem birliği içinde olduğu ve bu örgütlere yardım ettiği tespit edilen personelin sözleşmesi feshedilecek.

Ayrıca, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullandığı ya da kullandırdığı, söz konusu örgütlerin propagandasını yaptığı anlaşılan personel de kurumdan ihraç edilecek. Alınan yeni kararlar doğrultusunda yabancı uyruklu personele de düzenleme getirildi. Bu kapsamda, yurt dışında çalıştırılacak yabancı uyruklu personele, bulundukları yerin gelenek, görenek ve yasal düzenlemeleri gereği ödenmesi gereken Noel, Ramazan, tatil ikramiyeleri ve benzeri nitelikte diğer ikramiye ödemeleri yapılabilecek.Kaynak: Yeni Şafak
Erkan TaşErkan Taş