Kültür&Sanat
Giriş Tarihi : 06-06-2024 11:58   Güncelleme : 06-06-2024 12:19

Türk Sanat Musikisi Korosundan müzik ziyafeti

Gerze Halk Eğitimi Merkezi ve Gerze Belediyesi işbirliği ile açılmış olan Türk Sanat Musikisi Korosunun hazırladığı “Baharla Gelen Nağmeler Konseri” büyük beğeni topladı

Türk Sanat Musikisi Korosundan müzik ziyafeti

Gerze Kaymakamlığı, Gerze Belediyesi Konservatuvarı ve Gerze Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Eserler dillerden gönüllere ulaşırken Gerze Belediyesi Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezi'ni dolduran vatandaşlar unutamayacakları bir gece yaşadı.

Kulakların pasının silindiği gecede Türk tıp doktoru ve Klasik Türk Müziği Sanatçısı Alâeddin Yavaşca’ nın da unutulmaz eserleri sergilenirken, dinleyiciler arasında bulunan Ayten Yavaşca’ da seslendirilen bazı parçaların hikâyelerini anlattı.  

Sunumunu Seher Çakır’ ın yaptığı programın açılış konuşması bir bahar şiiriyle başladı. Koro şefliğini Gülbin Döngel Akgün' ün yaptığı Türk Müziği Korosunda sanatçılar sergilediği performanslarla izleyicilerden sık sık alkış toplarken koro ekibi sergilediği profesyonel performansla dinleyicilere unutulmaz bir gece sundu.

Konserin sonunda sahneye davet edilen Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı ve Gerze Belediye Başkan V. Saim İstanbullu, Şef Gülbin Döngel Akgün' çiçek takdim etti.

Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, dinleyicilere çok güzel bir akşam yaşattıkları için koro ekibine teşekkür ederken, "saz ve söz üstatlarına ve şefimize bu muhteşem gece için sonsuz teşekkür ediyorum. Destek veren siz değerli vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize, belediye başkanına, Halk Eğitimi Merkezimize çok teşekkür ediyorum, Şefimiz Gülbin Hanım bizim için bir hazine, ona da çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Gerze Belediye Başkanı V. Saim İstanbullu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Günün sonunda bu yorgunluğumuzu hep birlikte attık. Saz ekibine, sanatçılarımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

 

 

Büşra ÇevikBüşra Çevik