Duyurular
Giriş Tarihi : 26-06-2024 10:26   Güncelleme : 26-06-2024 10:28

Yarışma ve etkinlikler için başvurular başladı

Gerze Liman Başkanlığı tarafından Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenecek yarışma ve etkinlikler için başvurular başladı

Yarışma ve etkinlikler için başvurular başladı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri, 1 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’ da Liman Başkanı Fevzi İnceöz’ün Atatürk Anıtı’ na çelenk sunmasıyla başlayacak akabinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

TÖREN, SAAT 17:30’DA GERZE İSKELESİ’NDE DEVAM EDECEK

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında sportif ve eğlence amaçlı faaliyetlerin de düzenleneceği günde, 50 metre kızlar ve erkekler yüzme yarışı, 100 metre kızlar yüzme yarışı, 200 metre erkek yüzme yarışı, kürek çekme yarışması, deniz dibinden tabak çıkartma yarışı, denizde halat çekme yarışı ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yapılacağı, hava şartlarının müsait olmaması durumunda sportif yarışmaların iptal edileceği, yarışmalardan herhangi birine yeterli katılım olmaması durumunda yarışmaların iptal edileceği öğrenildi.

Yarışmalara katılacak olan sporcuların Gerze İlçe Liman Başkanlığına ve Gerze Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bizzat müracaat etmeleri gerektiği kaydedildi.

Saat 20.30’ da Festival Alanında etkinlikler devam edecek. Festival alanında 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla konser programı düzenlenecek. Konser sonunda yarışmalarda dereceye giren kişilere ödülleri verilecek.

 

Büşra ÇevikBüşra Çevik